AUTOJOB.cz - místo srdce motor

Specializovaný portál pro automobilový průmysl

Top firma
ContiTrade Services s.r.o.
Mercedes-Benz
Auto Fit, spol. s r.o.

Kde se právě nacházite:  > Úvodní­ stránka  > Vložit hledanou pozici  > Poradna  > Poradna

Poradna:

Jak napsat průvodní dopis

Proč psát průvodní dopis?
Průvodní či motivační dopis není nezbytnou, ale přesto je velmi důležitou součástí komunikace zájemce o zaměstnání. Udělejte dobrý první dojem kvalitním a zajímavým průvodním dopisem doplňujícím Váš strukturovaný životopis! Hlavním cílem je zaujmout a upoutat personalistu či přímo potencionálního zaměstnavatele. Průvodní dopis využijte ve svůj prospěch, upozorněte na své kvality a sdělte, proč právě Vy jste lepší než ostatní uchazeči ucházející se o danou pracovní pozici. V průvodním dopise najde své místo i to, co se do strukturovaného životopisu nehodí, můžete zde uvést například Vaši motivaci ke změně profesního zaměření či své profesní cíle. Buďte struční, věcní a výstižní a nezapomeňte na obsahovou a stylistickou správnost.

Jak má vypadat průvodní dopis?
Cílem průvodního dopisu je propojit Váš životopis s inzerovanou pozicí. Dopis adresujte konkrétní kontaktní osobě, uveďte zdroj inzerátu, přesný název pozice a své kladné stránky vztahující se k dané nabídce. Jasně a výstižně formulujte, buďte struční. Vysvětlete, proč se o danou pozici ucházíte a uveďte důvody, pro které se pro ni hodíte. Popište konkrétní výsledky své dosavadní kariéry, příklady svých pracovních dovedností a úspěchů, nejlépe s odkazem na své předchozí zaměstnavatele, kteří je mohou potvrdit. Ukažte, že Váš profesní profil je v souladu s požadavky kladenými na pracovní pozici a že splňujete všechna kritéria. V závěru vyjádřete přání k vzájemnému setkání s kontaktní osobou, požádejte o schůzku a napište, kdy a jak je možné Vás kontaktovat. Nezapomeňte na podpis a své kontaktní údaje.

Vyvarujte se gramatických chyb a přílišného užívání frází, neupozorňujte na své slabší stránky. Ani finanční požadavky se v průvodním dopise nehodí uvádět.

Kdy připojím průvodní dopis?

Průvodní dopis se přikládá při každé reakci na konkrétní inzerát zvlášť a to v momentě, kdy odpovídáte na nabídku prostřednictvím portálu Autojob.Hlavní navigace:

Uživatel: nepřihlášen -> Přihlásit
Registrovat

Zvolte prosím typ účtu pro registraci:
Scania Czech Republic s.r.o.
Siems & Klein
Standox
Toplac s.r.o.
Mitsubishi Motors Česká republika