AUTOJOB.cz - místo srdce motor

Specializovaný portál pro automobilový průmysl

Top firma
ContiTrade Services s.r.o.
Siems & Klein
Auto Fit, spol. s r.o.


Berenika z Přímky excelovala v soutěži Automechanik Junior

Bravurní dovednosti poznávací části porovnávané v krajském kole vynesly Bereniku Šimákovou, žákyni 3. ročníku oboru Automechanik SOU a SOŠ SČMSD Znojmo, s.r.o., na 4. místo!

„Do krajského kola soutěže Automechanik Junior, které se 23. 2. 2023 uskutečnilo v Kroměříži pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, jsme v souladu s pravidly nominovali 2 žáky 3. ročníku – Bereniku Šimákovou, to bylo naše želízko v ohni, a Marka Hejmalu, který na poslední chvíli nahradil nemocného spolužáka, což pak bylo poznat na celkových výsledcích. Do soutěže jsme vstupovali také s vědomím, že vybavení našich dílen není stejné jako vybavení ostatních škol, které patří mezi školy veřejné, z čehož vyplývají i dotace. I přes zmíněná úskalí se nám podařilo obhájit 7. místo z celkových čtrnácti, což považuji za velmi pěkné a navíc, když toto 7. místo obsadila žákyně Berenika Šimáková alias Perla třídy A3.A. Soutěžící dostali kromě diplomů i věcné dary, které využijí ve svých dílnách. Do celostátního kola jsme se neprobojovali, je to výzva pro příští rok,“ sdělil Ing. Karel Doležal, vedoucí oboru Automechanik SOU a SOŠ SČMSD Znojmo, s.r.o.

„Jak svoji účast a nádherné umístění v krajském kole hodnotím? Tak určitě nejlepší bylo to, že jsem jim to jako jediná zástupkyně ženského pohlaví pěkně natřela! V poznávací části čtvrtá a celkově sedmá! Jsem spokojená, i když to nestačilo na postup do celostátního kola. Je potřeba to brát, jak říká pan učitel, jako novou výzvu pro příští roky, pro další automechaničky ze znojemské Přímky! Řeknu jim, aby zapracovaly na praktické části, a vítězství budou mít v kapse! Co jsme v praktické části řešili? Úkoly s diagnostikou, např. akumulátoru a dobíjení ve vozidle, elektronických systémů vozidla se zážehovým motorem a také vznětového motoru, prováděli jsme montáž a demontáž kola s nízkoprofilovou pneumatikou. Na soutěži se mi líbilo moderní vybavení, milý přístup poroty a celkové celé prostředí střediska. Jsem ráda, že mi škola umožnila, abych náš obor reprezentovala. Navíc načerpané zkušenosti určitě využiji při závěrečných zkouškách, které mě v červnu čekají,“ doplnila Berenika Šimáková, žákyně A3.A.

Autor: Mgr. Ludmila Karpíšková

Obrázek k článku

Fotogalerie: Berenika - Přímka - AOJHlavní navigace:

Uživatel: nepřihlášen -> Přihlásit
Registrovat

Zvolte prosím typ účtu pro registraci:
Siems & Klein
Iveco Czech Republic, a.s.
KIA MOTORS CZECH s.r.o.
Toplac s.r.o.
BMW Group Česká republika