AUTOJOB.cz - místo srdce motor

Specializovaný portál pro automobilový průmysl

Top firma
Iveco Czech Republic, a.s.
Auto Fit, spol. s r.o.
Siems & Klein


Umění podnikat se učí studenti z Přímky skutečnou praxí

JA Czech (Junior Achievement Czech) podporuje studenty v podnikavosti a finanční gramotnosti.

JA Czech (Junior Achievement Czech) je pobočkou nejstarší neziskové vzdělávací organizace na světě. U jejího vzniku v ČR stál v roce 1992 Tomáš Baťa ml. Uvedená organizace vzdělává studenty v oblasti podnikavosti a finanční gramotnosti.

Do projektu vstoupili před několika lety také studenti oboru Podnikání, obchod a služby ze znojemské střední školy na Přímětické. Ve třetím ročníku zakládají své firmy. Je to nejen příležitost pro získávání a rozvoj dovedností nezbytných pro úspěšný start do reálného života a na trh práce, ale také impuls pro další vzdělávání a prohlubování ekonomických znalostí. Především však možnost vyzkoušet si skutečné podnikání v rámci školní výuky.

Studentským firmám se na Přímce od roku 2015 věnuje Mgr. Květoslava Pykalová. S budoucími podnikateli se každoročně účastní veletrhů studentských firem v Hradci Králové i v Praze. V letošním roce obdržela právě v Hradci Králové jako jediná z pedagogů ocenění „Věrný účastník“ Veletrhu JA Firem. Dalším oceněním je stínování manažera v ČSOB na kterékoli pobočce. Paní učitelka se však rozhodla, že jej přenechá nejlepšímu manažerovi svých studentských firem.

A co výuka přináší učitelům JA firem? Nové znalosti a dovednosti v oblasti tvořivé práce se studenty, moderní způsoby výuky metodami učení formou činností, šanci obohatit výuku, aktivizovat studenty pomocí praktických programů a soutěží.

Ročně absolvuje programy JA Czech 10 000 studentů z 334 škol celé ČR. Za dvacet sedm let své existence má JA Czech více než 350 000 absolventů.

Na Přímce působily v minulosti tyto studentské firmy:

  • 2015/2016 – Primea Product – medové hrozny
  • 2016/2017 – Paradis – výroba hořčice (MAJDA)
  • 2017/2018 – Little Louisa – výroba sirupů a šalvějová lízátka
  • 2018/2019 – Hillers – barvení hedvábných šátků a kravat
  • 2019/2020 – Belima – sirupy (šípek, máta, lípa, bez, zázvor, jablko, pomeranč), Bland green – zeleninová směs, Des Perles – náramky z minerálních kamenů, LOCO – potisk triček z přírodní biobavlny.

Autor: Mgr. Kateřina Kotoučová

Obrázek k článkuHlavní navigace:

Uživatel: nepřihlášen -> Přihlásit
Registrovat

Zvolte prosím typ účtu pro registraci:
Mitsubishi Motors Česká republika
KIA MOTORS CZECH s.r.o.
BOSCH
auto MOTOL BENI a. s.
Siems & Klein