AUTOJOB.cz - místo srdce motor

Specializovaný portál pro automobilový průmysl

Best Of
Mercedes-Benz
Iveco Czech Republic, a.s.
Siems & Klein


Vánoční výstava přilákala na Přímku stovky návštěvníků

Koledy, dobré jídlo a pití, všudypřítomná atmosféra Vánoc.

Nejprestižnější akce, kterou pravidelně pořádá znojemská střední škola na Přímětické ulici. Ve čtvrtek 5. 12. 2019 se zde konala tradiční Vánoční výstava žákovských dovedností učebních a studijních oborů. Letos proběhl již dvacátý čtvrtý ročník. Ochutnat školní Vánoce přišlo asi sedm set návštěvníků.

Na slavnostním zahájení promluvil ředitel školy Mgr. Libor Hanzal, přivítal hosty, poděkoval studentům a zaměstnancům za celoroční práci a představil nové číslo školního časopisu Tahák z Přímky. Následovalo vystoupení pěveckého sboru ZŠ Václavské náměstí a nadějné zpěvačky Nely Anny Hrdinové, která již třetím rokem studuje obor Podnikání, obchod a služby.

Doprovodný program začal již před budovou školy. Výstavou zapůjčených nových vozidel typu ŠKODA, DACIA, RENAULT – Autodružstvo Znojmo a závodního speciálu – Autoopravna Joura, Olbramkostel. Na parkovišti školy – měřením tlaku v pneumatikách, účinnosti nemrznoucí směsi v chladiči a baterií. To vše v režii oboru Automechanik.

Hned při vstupu se návštěvníků ujali studenti oboru Cestovní ruch. Prodavači zde nabízeli vánoční aranže a dárkové balíčky, velký zájem byl o produkty studentských firem.

Stěžejní částí výstavy byly výrobky studené kuchyně a slavnostně prostřené tabule žáků oboru Kuchař-číšník.

Přichystána byla ochutnávka tradičních vánočních pokrmů – novoroční čočková polévka, houbový Kuba a rybí škvarky. Kromě toho i velké množství salátů, cukroví, zákusků, voňavých vánočních punčů či skvělé kávy. Kdo chtěl, mohl si polevou ozdobit perníček, navštívit studentský projekt Kavárna, která hledá jméno, uplést si vánočku či navštívit tvořivé dílničky. Malým návštěvníkům nadělovali čert s andělem a Mikulášem drobné dárečky.

Odpočinout si hosté mohli v klidové zóně školního baru a kavárny nebo se nechat hýčkat různými procedurami v kosmetické a kadeřnické provozovně.

„Vážené kolegyně, vážení kolegové, cukroví, koledy a stromeček, to vše patří neodmyslitelně k blížícím se vánočním svátkům stejně jako naše tradiční Vánoční výstava, která se v letošním roce konala již po dvacáté čtvrté. Dovolte mi, abych vám upřímně poděkoval za profesionální přístup, práci i čas, který jste věnovali přípravě žáků i organizaci této významné a krásné akce. Spokojenost a úsměvy návštěvníků naší Vánoční výstavy hovořily za vše. Mé poděkování prosím vyřídit i žákům, kteří se na realizaci Vánoční výstavy podíleli. Přeji vám klidný adventní čas,“ zhodnotil výstavu ředitel školy Mgr. Libor Hanzal.

Autor: Mgr. Kateřina Kotoučová

Obrázek k článkuHlavní navigace:

Uživatel: nepřihlášen -> Přihlásit
Registrovat

Zvolte prosím typ účtu pro registraci:
KIA MOTORS CZECH s.r.o.
Siems & Klein
Mercedes-Benz
Auto Fit, spol. s r.o.
Iveco Czech Republic, a.s.