AUTOJOB.cz - místo srdce motor

Specializovaný portál pro automobilový průmysl

Best Of
Iveco Czech Republic, a.s.
Interaction s.r.o.
Siems & Klein


Burza SŠ pod taktovkou žáků z Přímky

První listopadový pátek měli návštěvníci Burzy středních škol možnost vidět, jak skvěle jsou žáci SOU a SOŠ SČMSD, Znojmo, s.r.o. připraveni do praktického života.

Obor Cestovní ruch vychovává budoucí průvodce – a právě žáci 2. ročníku vítali všechny návštěvníky u vstupu, aby jim podali informace o studiu a nasměrovali je do prostor, kde se prezentovaly obory školy. Žáci základních škol i jejich rodiče tak měli možnost nejen získat cenné informace, ale i ochutnat, co umí namíchat, uvařit a upéct žáci oborů Kuchař-číšník a Hotelnictví a turismus, mohli si také prakticky vyzkoušet aktivity, jež souvisí s obory Truhlář, Prodavač, Automechanik, Sociální činnost a Kosmetička či zakoupit si produkt studentské firmy od žáků oboru Podnikání, obchod a služby.

„Vaši žáci dokazují, že jsou vybaveni nejen teoreticky, ale i prakticky. A s jakým zápalem mluví o svém oboru, to je moc hezké. A k čemu je ten QR kód? K vyplňování dotazníků spokojenosti? Tak to je paráda! Jdete pořád dopředu, to je moc dobře!“ zhodnotila naši práci Mgr. Renata Hubáčová, metodik vzdělávání SSŠ Znojmo.

Odpovědi v dotaznících se nám touto cestou sešlo přes šest desítek. Tak namátkou z otevřených odpovědí…

  • Získal/a jsi informace, které jsi očekával/a; dozvěděl/a ses něco nového?

„Ano, dozvěděla. Dozvěděla jsem se pár nových věcí. Ano, získal jsem informace, které jsem očekával. Všechno jsem se dozvěděla. Na 100%!!! Bylo to zajímavě. Ano, určitě ano, plno informací, plno letáků. Učební plány oborů, letáky o dnu otevřených dveří a přijímačky nanečisto budou dobré. Dobré obory. Určitě ano, spoustu nového. Hodně informací, plně dostačující.“

  • Měl/a bys zájem o odborné kroužky zaměřené prakticky?

„Barista, kroužek práce s auty, nějaký praktický, gastronomie, líčení, nehty, práce se dřevem, nějaký zdravotnický.“

  • Tvůj vzkaz naší škole:

„Je skvělá a snaživá. Dobré jídlo a pití. Dobrá prezentace školy, jídlo, pití. Dobrá. Dobrá nabídka. Super. Máte tam moc hezký kluky. Jsem rád, že pořádáte každoročně burzu škol, kde si můžeme vyzkoušet různé věci z oborů prakticky. Všichni jste se nám hodně věnovali, hodně dobrého jídla a pití, kávy, bylo plno! Učitelky byly příjemné, hezky se všechny usmívaly, u vstupu se mě ujala a dovedla k sociální činnosti. Měli jste to nejlepší. Ta firma byla dobrá. Všechno se mi u vás líbilo, ti dva žáci byli dobří a všechno mi řekli a měli jste nejlepší občerstvení, ochutnali jsme muffiny a moc se vám povedly, naše učitelka dostala kafe a prý moc dobré, všichni jste se všem věnovali. Hodně dobrá, hodně informací, akcí, hodně lidí tu bylo. Šikovné kosmetičky, všichni učitelé se všem hodně věnovali, dostali jsme hodně materiálů a nebyli jste vlezlí. Pěkná propagace. Hezké oblečení a chování všech. Všechno se mi líbilo, dobré jídlo i pití. Myslím si, že tahle škola je super :). Pokud budu na vaší škole, tak se budu těšit. Dělali dobré nápoje. Asi přijdu na přijímačky nanečisto a na den otevřených dveří. Moc se mi všechno líbilo, holky líčily moc hezky i mamku. Jste všude vidět. Líbilo se mi, že to bylo hodně ukázané, praktické, měřila tlak, kosmetičky malovaly a taky se dalo koupit, co vyrábějí ti budoucí podnikatelé.“

„Štafetu kariérového poradenství pro žáky základních škol posouváme dál. Už 14. listopadu se přímo u nás ve škole uskuteční další akce – Řemeslo má budoucnost. Naši žáci budou opět předávat své vědomosti, dovednosti i zkušenosti mladším spolužákům – uvítáme 17 základních škol, přihlášených máme více než 450 žáků,“ rekapituluje ředitel školy Mgr. Libor Hanzal a doplňuje, „v současné době také finišují besedy s žáky základních škol, které naši žáci se svým pedagogickým doprovodem realizovali v průběhu celého října. A protože v naší škole akce střídá akci, už připravujeme Vánoční výstavu – vždyť termín 5. 12. již klepe na dveře. Je určena pro širokou veřejnost. Těšíme se na vás, vážení čtenáři.“

Autor: Mgr. Ludmila Karpíšková

Obrázek k článkuHlavní navigace:

Uživatel: nepřihlášen -> Přihlásit
Registrovat

Zvolte prosím typ účtu pro registraci:
Mitsubishi Motors Česká republika
auto MOTOL BENI a. s.
BMW Group Česká republika
Siems & Klein
Interaction s.r.o.