AUTOJOB.cz - místo srdce motor

Specializovaný portál pro automobilový průmysl

TOP zaměstanavatelé:
Auto Fit, spol. s r.o.
Scania Czech Republic s.r.o.
Iveco Czech Republic, a.s.
Siems & Klein
ContiTrade Services s.r.o.
Mercedes-Benz

Kde se právě nacházite:  > Úvodní­ stránka  > Auto - magazín  > ŠKODA na IAA 2019

INSERT INTO log_clanky (id_clanky, id_magazin_sekce, id_user, datum) VALUES ('3151', '19', '0', '2020-05-27 23:27:01')

ŠKODA na IAA 2019

Začátek trvale udržitelné budoucnosti.

Představením nové značky ŠKODA iV a prvních sériově vyráběných elektrifikovaných vozů ŠKODA SUPERB iV a ŠKODA CITIGOe iV vstupuje značka ŠKODA do éry elektromobility. Kromě prvního vozu ŠKODA s externě nabíjitelným hybridním pohonem, modelu SUPERB iV, doplňuje nabídku nedávno modernizované vlajkové lodě robustní verze SUPERB SCOUT. Rozšíření modelové řady se dočkaly i modely SCALA a městské SUV KAMIQ. Nová výbavová varianta MONTE CARLO dodává těmto vozům sportovně-lifestylový tón. Nové verze SCALA G-TEC a KAMIQ G-TEC doplňují nabídku úsporných a velmi ekologických vozů značky ŠKODA s pohonem na zemní plyn. ŠKODA AUTO intenzivně podporuje oblast digitalizace v rámci své Strategie 2025. ŠKODA AUTO DigiLab uvede na trh několik digitálních služeb.

Elektromobilita: ŠKODA vstoupila se značkou iV do nové éry

V polovině května představila ŠKODA AUTO ve slovenské metropoli Bratislavě novou značku pro elektrifikované vozy s názvem iV. Při této příležitosti představila také první dva elektrifikované sériové vozy v historii značky. Čistě elektrický model CITIGOe iV a SUPERB iV s externě nabíjitelným hybridním pohonem nabízí „Simply Clever“ e-mobilitu a to díky krátkým nabíjecím časům, dlouhému dojezdu a dostupným cenám. ŠKODA AUTO tak oficiálně vstupuje do éry elektromobility a podniká kroky v přípravě na úspěšnou budoucnost. Od září 2019 vyrábí hlavní závod ŠKODA AUTO elektrické komponenty pro některé značky koncernu Volkswagen. Automobilka vyrábí v Mladé Boleslavi vysokonapěťové akumulátory. Současně ŠKODA AUTO buduje výkonnou nabíjecí infrastrukturu pro elektrické vozy. Do roku 2025 plánuje ŠKODA AUTO výstavbu přibližně 7000 nabíjecích stanic a investice ve výši přibližně 32 milionů euro. ŠKODA AUTO také intenzivně připravuje zaměstnance na elektromobilitu. Již více než 13 000 zaměstnanců absolvovalo školení zaměřená na výrobu elektrických vozů.

První elektrifikované modely ŠKODA SUPERB iV a ŠKODA CITIGOe iV

ŠKODA SUPERB iV a ŠKODA CITIGOe iV jsou první elektrifikované, sériově vyráběné vozy ve 124leté historii automobilky. Na začátku roku 2020 bude v nabídce vlajková loď SUPERB s externě nabíjitelným hybridním pohonem kombinující výkonný zážehový motor a elektromotor. CITIGOe iV je první sériový vůz značky ŠKODA poháněný elektromotorem o výkonu 61 kW. Dojezd činí až 260 km. Tento nejmenší model značky ŠKODA je poháněn elektřinou uloženou v akumulátorech a jeho provoz je tedy lokálně bezemisní.

ŠKODA SUPERB poprvé také ve verzi SCOUT

Čtyři roky po představení třetí generace vozu ŠKODA SUPERB nabízí modernizovaná modelová řada výrazné designové změny a nové technologie. Poprvé je také nabízena robustní verze SCOUT. Technickou novinkou jsou nové full LED Matrix světlomety. Model ŠKODA SUPERB SCOUT, který je nabízen výhradně v karosářské verzi kombi, v sobě spojuje prvky offroadového vozu, mezi které patří pohon všech kol, robustní prvky karoserie a paket pro špatné cesty se zvětšenou světlou výškou, s elegancí multifunkčního lifestylového vozu kombi. V neposlední řadě přidává všechny přednosti modelové řady SUPERB.

ŠKODA SCALA a ŠKODA KAMIQ v nových variantách MONTE CARLO a G-TEC

Novou výbavovou variantou MONTE CARLO pro modely SCALA a KAMIQ rozšiřuje ŠKODA nabídku sportovně-lifestylových modelů také o kompaktní třídu a třídu městských SUV. Díky výrazným, černým prvkům karoserie mají sportovnější vzhled a nabízejí také lepší výbavu. V roce 2019 budou uvedeny na trh také modely SCALA G-TEC a KAMIQ G-TEC, které tak doplní nabídku velmi ekologických vozů s pohonem na zemní plyn. Při této příležitosti představí ŠKODA na autosalonu IAA 2019 ve Frankfurtu studie podobné novým, sériovým vozům SCALA G-TEC a KAMIQ G-TEC.

ŠKODA AUTO DigiLab: Inovační potenciál a kompetence digitálního vývoje

ŠKODA AUTO DigiLab slouží jako hlavní nástroj a hnací motor pro řadu digitálních inovačních procesů. Toto inovační centrum, se sídlem v Praze, Tel Avivu a Pekingu, posiluje kompetence značky v oblasti digitálních služeb. Příkladem mnoha projektů je sociálně zaměřená služba mobility „CareDrive“ určená dětem, seniorům a osobám se zdravotním postižením, služba sdílených elektrických skútrů „BeRider“ nebo služba sdílené mobility „WeShare“.

„WeShare“ je služba sdílení elektrických vozů, která nabízí bezemisní a udržitelnou mobilitu ve městech. Sdílená (elektro)mobilita WeShare přispívá k tomu, aby byla města čistší a tišší a aby měli jeho obyvatelé více prostoru k životu. Služba WeShare, kterou úspěšně odstartovala v červnu 2019 v Berlíně společnost Volkswagen, bude v roce 2020 nabízena ve spolupráci se ŠKODA AUTO také v Praze.

Autor: převzato AUTOJOB

Obrázek k článkuHlavní navigace:

Uživatel: nepřihlášen -> Přihlásit
Registrovat

Zvolte prosím typ účtu pro registraci:
Mercedes-Benz
Mitsubishi Motors Česká republika
Scania Czech Republic s.r.o.
Standox
KIA MOTORS CZECH s.r.o.