AUTOJOB.cz - místo srdce motor

Specializovaný portál pro automobilový průmysl

Top firma
BusPoint
Iveco Czech Republic, a.s.
Scania Czech Republic s.r.o.


Volkswagen truchlí nad úmrtím Ferdinanda Piëcha

Volkswagen stahuje na památku Ferdinanda Piëcha vlajky na půl žerdi.

Koncern Volkswagen se smutkem přijal zprávu o úmrtí svého dlouholetého předsedy představenstva a předsedy dozorčí rady Prof. Dr. Ferdinanda Piëcha. Dozorčí rada a představenstvo vyjadřuje jménem všech 660 000 zaměstnanců nejhlubší soustrast rodině a vzdává hold Piëchově nesmírnému přínosu pro koncern Volkswagen, koncernové značky i pro vývoj automobilu jako takového.

Hans-Dieter Pötsch, předseda dozorčí rady koncernu Volkswagen Aktiengesellschaft, k tomu říká: „Ferdinand Piëch psal historii automobilu – jako vášnivý manažer, geniální konstruktér a vizionářský podnikatel. Od 60. let 20. století se významně podílel na vývoji automobilu, posouval vpřed celý automobilový průmysl a především Volkswagen, který přeměnil v globální koncern pro mobilitu. Naše společnost a její lidé vděčí Prof. Piëchovi za mnohé. S hlubokým respektem skládáme poklonu před jeho životním dílem. Truchlíme s jeho rodinou a příbuznými. Jeho výjimečnou osobnost a životní dílo si budeme vždy s úctou připomínat.“

Dr. Herbert Diess, předseda představenstva Volkswagen Aktiengesellschaft, k tomu dodává: „Ferdinand Piëch byl odvážný, podnikatelsky konzistentní a technicky geniální. Jako mladý konstruktér přispěl k renomé značky Porsche v motoristickém sportu takovými legendárními vozy, jakým byl typ 917, a vítězstvími v Le Mans. Od roku 1972 posouval Audi na ještě vyšší technickou úroveň inovacemi, jakými byly pohon všech kol quattro nebo motory TDI. Jako předseda představenstva vytvořil z Audi prémiovou značku. Ferdinand Piëch v čele koncernu Volkswagen urychloval jeho internacionalizaci, začlenil do jeho struktury značky Bentley, Lamborghini a Bugatti a vedl naše mainstreamové značky k mezinárodní konkurenceschop­nosti prostřednictvím důsledné strategie platforem. Do koncernu přivedl také značky Scania a MAN, a vytvořil tak základy pro globálně konkurenceschopného dodavatele užitkových vozidel. V oblasti techniky se svým vývojovými týmem opakovaně překračoval hranice realizovatelného, od prvního ‚jednolitrového‘ vozu na světě až po Bugatti Veyron s výkonem 1001 k. Ferdinand Piëch především přinášel do automobilového průmyslu kvalitu a dokonalost až do nejmenšího detailu, a tento princip hluboce vtiskl do DNA koncernu Volkswagen. Na jeho životní dílo hledím s vděčností a velkým respektem.“

Prof. Dr. Piëch zahájil svou kariéru v roce 1972 ve společnosti Audi AG. Od roku 1988 byl předsedou představenstva Audi AG. V roce 1993 převzal funkci předsedy představenstva společnosti Volkswagen Aktiengesellschaft. V roce 2002 byl Piëch zvolen předsedou dozorčí rady společnosti Volkswagen Aktiengesellschaft. V roce 2015 ze svých funkcí v koncernu Volkswagen odstoupil.

Na památku Ferdinanda Piëcha jsou vlajky staženy na půl žerdi v různých areálech koncernu Volkswagen, včetně Wolfsburgu a Drážďan.

Autor: převzato AUTOJOB

Obrázek k článkuHlavní navigace:

Uživatel: nepřihlášen -> Přihlásit
Registrovat

Zvolte prosím typ účtu pro registraci:
Toplac s.r.o.
Mitsubishi Motors Česká republika
auto MOTOL BENI a. s.
Interaction s.r.o.
Iveco Czech Republic, a.s.