AUTOJOB.cz - místo srdce motor

Specializovaný portál pro automobilový průmysl

TOP zaměstanavatelé:
ContiTrade Services s.r.o.
Siems & Klein
Auto Fit, spol. s r.o.
Iveco Czech Republic, a.s.
Interaction s.r.o.
Mercedes-Benz


INSERT INTO log_clanky (id_clanky, id_magazin_sekce, id_user, datum) VALUES ('3103', '10', '0', '2020-05-28 00:07:56')

TŘÍMĚSÍČNÍ STÁŽ V MÁLAZE (ŠPANĚLSKO)

ERASMUS+

Dne 16.5.2019 jsme se vydaly na tří měsíčný pobyt do Málagy, před kterým jsme absolvovaly lekce španělského jazyka s Mgr. Janou Venhodovou, za což bychom ji chtěli poděkovat, že nám a přípravě věnovala spoustu času. Naše cesta začínala v 5 hodin, po setkání se s naším pedagogickým doprovodem (Mgr. Libor Hanzal a Mgr. Řeřuchová) před školou SOU a SOŠ Přímětická, Znojmo.

Naší cílovou první zastávkou bylo Letiště Václava Havla v Praze, kde nastaly první komplikace – zrušení letu do Belgie. Naštěstí p. ředitel s p. Řeřuchovou za nás vše vyřešili.

Po dlouhé době čekání nastupujeme do letadla společnosti Lufthansa a míříme do Frankfurtu, kde jsme čekali asi 2h na let do Málagy, opět jsme letěli společností Lufthansa.

Okolo 19 hod. jsme přistáli na letišti v již zmiňované Málaze, kde na nás čekala slovenská delegátka Zuzana Vancová, která nám zajistila se svým přítelem Franciskem odvoz do našeho bytu o velikosti asi 4+1.

Po malé informační schůzce nám byl připraven tapas (oblíbené konzumovaní pokrmů mladých lidí ve Španělsku).

Všichni jsme se vybalili a šli brzy spát, protože cestování je docela náročná a únavná činnost.

Druhý den nám pan ředitel představil Málagu, protože už pár studentů do této destinace vycestovalo.

Zhlédli jsme historické památky jako je zde římské divadlo a pevnost Alcazaba, kterou zde vybudovali Arabové asi v 11. století – Málaga je jedno z nejstarších a dochovaných měst na světě vůbec, její založení sahá až k době 800 př. n. l..

Následující den jsme zamířili k nejkrásnějšímu výhledu na Málagu a tím je vyhlídka Gibralfaro, ze které můžeme vidět např. Býčí arénu, Universitu ve tvaru lodi nebo také rozlehlý přístav.

V pondělí jsme šli obhlédnout svá pracoviště, holky z oboru Cestovní ruch vykonávají praxi v přístavu v půjčovně Segweyů, kde lidem nabízí tour kolem památek, doprovází návštěvníky při Tour a nebo zaučují zájemce, jak zacházet se Segweyem – tudíž bez dobrých jazykových zkušeností především z anglického jazyka by tuto práci vykonávat nemohly.

Děvčata z oboru Hotelnictví a turismu vypomáhají v restauraci La Reserva 12, kde se učí např. jak zpracovávat maso z ryb, očišťování a mnoho dalšího, co přímořská gastronomie nabízí.

Součástí našeho pobytu je i cestování po okolí. Naším prvním výletem byl národní park Caminito del Rey, což znamená Královská cesta. Tato trasa byla zpřístupněna až v roce 2007. Velice nás zaujal tento přírodní skvost tvořen různými vodopády a skalními útvary.

Těšíme se zde z každé minuty strávené v Málaze, poznáváme lidi z celého světa, se kterými se můžeme vylepšovat naše jazykové schopnosti.

Chtěly bychom moc poděkovat škole a panu řediteli za zprostředkování této nenahraditelné zkušenosti.

Autor: Lucie Horká, Kateřina Menšíková, Šárka Dubová, Silvie Sovová, Adéla Bohdanská

Obrázek k článkuHlavní navigace:

Uživatel: nepřihlášen -> Přihlásit
Registrovat

Zvolte prosím typ účtu pro registraci:
Scania Czech Republic s.r.o.
Mitsubishi Motors Česká republika
BMW Group Česká republika
Interaction s.r.o.
Standox