AUTOJOB.cz - místo srdce motor

Specializovaný portál pro automobilový průmysl

TOP zaměstanavatelé:
Auto Fit, spol. s r.o.
Siems & Klein
Iveco Czech Republic, a.s.
Interaction s.r.o.
Mercedes-Benz
Scania Czech Republic s.r.o.

Kde se právě nacházite:  > Úvodní­ stránka  > Auto - magazín  > Nová výstava ve ŠKODA Muzeu

INSERT INTO log_clanky (id_clanky, id_magazin_sekce, id_user, datum) VALUES ('3066', '19', '0', '2020-06-04 06:25:35')

Nová výstava ve ŠKODA Muzeu

Kvasiny – 70 let s okřídleným šípem.

ŠKODA Muzeum v Mladé Boleslavi připravilo pro návštěvníky další atraktivní výstavu, která obohacuje stálou expozici. Tentokrát je tématem 70 let, po které je továrna ve východočeských Kvasinách součástí automobilky ŠKODA. Výstava je pro veřejnost otevřena do 1. září 2019.

„Po mimořádném úspěchu výstavy k loňskému 100. výročí vzniku Československa jsme pro naše návštěvníky připravili nevšední pohled na 70 let, během nichž se továrna v Kvasinách proměnila v dnešní dynamický špičkově vybavený závod automobilky ŠKODA AUTO. I tentokrát se můžete těšit na interaktivní pojetí výstavy, včetně celé řady zástupců v Kvasinách vyráběných, dnes již historických vozů,“ říká Andrea Frydlová, vedoucí ŠKODA Muzea.

Oficiálně byla továrna v Kvasinách pod mladoboleslavskou automobilku připojena v říjnu 1949, v té době se ale již mohla pochlubit 15 lety výroby. Podnik založil František Karel Janeček, syn zakladatele značky Jawa, zprvu zde vznikaly karoserie vozu Jawa 700. Po druhé světové válce byl podnik znárodněn, roku 1947 sem byla umístěna jak obnovená výroba vozu ŠKODA SUPERB, tak novinka Š 1101 v provedení roadster. V průběhu let zde začalo fungovat velmi aktivní vývojové oddělení, jehož dílem je například roadster Š 450 (1957–1959) či jeho nástupce ŠKODA FELICIA, ale i velmi oblíbené typy OCTAVIA COMBI a Š 110 R Coupé. Na jeho základě se zde vyráběly karoserie velmi úspěšných sportovních vozů ŠKODA 200 RS a 130 RS. Aktuálně jsou Kvasiny místem vzniku většiny vozů SUV ŠKODA a vrcholného modelu SUPERB, denní výroba dosahuje 1200 vozů a pracuje zde přibližně 9000 zaměstnanců.

Výstava Kvasiny – 70 let s okřídleným šípem je veřejnosti přístupná do 1. září 2019, denně od 9:00 do 17:00. Kromě hlavní expozice ŠKODA Muzea si mohou návštěvníci prohlédnout také depozitář s jedinečnými sportovními vozy a prototypy. Velkému zájmu se těší rovněž možnost spojit návštěvu muzea s prohlídkou aktuálních výrobních provozů ŠKODA AUTO – na základě předchozí objednávky. Kromě továrny v Mladé Boleslavi jsou pro exkurze otevřeny také závody v Kvasinách a Vrchlabí. Návštěvu ŠKODA Muzea je možné doplnit o prohlídku areálu Rodného domu Ferdinanda Porscheho v Liberci-Vratislavicích za zvýhodněné kombinované vstupné.

V loňském roce zavítalo do ŠKODA Muzea rekordních 273 811 navštěvníků.

Nabízíme volná pracovní místa

Autoelektrikář

Hrubá měsíční mzda: 30 000 – 45 000 Kč
Okres: Hlavní město Praha / Praha město

Automechanik Praha

Hrubá měsíční mzda: 30 000 – 45 000 Kč
Okres: Hlavní město Praha / Praha město

Autor: převzato AUTOJOB

Obrázek k článkuHlavní navigace:

Uživatel: nepřihlášen -> Přihlásit
Registrovat

Zvolte prosím typ účtu pro registraci:
Mercedes-Benz
Auto Fit, spol. s r.o.
Scania Czech Republic s.r.o.
auto MOTOL BENI a. s.
Interaction s.r.o.