AUTOJOB.cz - místo srdce motor

Specializovaný portál pro automobilový průmysl

TOP zaměstanavatelé:
Interaction s.r.o.
Scania Czech Republic s.r.o.
ContiTrade Services s.r.o.
Mercedes-Benz
Iveco Czech Republic, a.s.
Auto Fit, spol. s r.o.

Kde se právě nacházite:  > Úvodní­ stránka  > Auto - magazín  > Stáž v Estonsku

INSERT INTO log_clanky (id_clanky, id_magazin_sekce, id_user, datum) VALUES ('3040', '10', '0', '2020-07-02 14:24:06')

Stáž v Estonsku

Naši třítýdenní stáž v estonském Tartu jsme si všichni užili. Vyjet do zahraničí mohou studenti ze znojemské Přímky jen díky vzdělávacímu programu Evropské unie.

Program Erasmus+ byl vytvořen pro období 2014 – 2020. Název projektu je „Evropa bez hranic“(číslo projektu je 218–1-CZ01-KA102–047619). Jeho cílem je podporovat spolupráci a mobilitu ve všech sférách vzdělávání, v odborné přípravě a v oblasti sportu a mládeže.

První den jsme si prošli areál školy, která je opravdu velká a moderní. Součástí školy je i hotel, kde studenti hotelové školy absolvují praxi. Líbí se nám, že si tady mohou vyzkoušet práci na recepci, housekeeping, obsluhu hostů i samostatné vaření, takže nastupují na praxi do hotelů připraveni. Adam absolvoval kulinářský kurz, s jeho prací v kuchyni byli místní nadmíru spokojeni. Katka s Peťou připravovaly kávu, vyzkoušely si flambování a také housekeeping. Truhláři Petr se Štěpánem neměli praxi přímo ve škole jako my ostatní, ale v nedaleké firmě, která se specializuje na výrobu dveří.

Náš volný čas jsme trávili nejdříve s paní učitelkou Veronikou Nedvědovou a v dalších dnech s Kristýnou Šulovou, kterým se tu s námi moc líbilo. O víkendech jsme společně objevovali město Tartu. Oblíbili jsme si tu restauraci Gunpowder Cellar, která se pyšní nejvyšším stropem na světě. Navštívili jsme i obrácený dům Tagurpidi Maja. Malá rada pro čtenáře – nechoďte tam s plným žaludkem. Podívali jsme se také do Tallinnu, hlavního města Estonska, kde jsme nachodili 10 kilometrů. Prošli jsme se od chrámu svatého Alexandra Něvského až k tallinnskému přístavu. Díky této stáži jsme se zdokonalili v angličtině a naučili jsme se být víc samostatní. Byla to pro nás skvělá zkušenost, za kterou naší škole moc děkujeme.

Petra Melichová, Kateřina Jandásková, Štěpán Vystrčil, Petr Vlach, Adam Frühauf – studenti SOU a SOŠ SČMSD, Znojmo, s. r. o.

Autor: převzato AUTOJOB

Obrázek k článkuHlavní navigace:

Uživatel: nepřihlášen -> Přihlásit
Registrovat

Zvolte prosím typ účtu pro registraci:
Standox
BOSCH
Auto Fit, spol. s r.o.
Siems & Klein
Interaction s.r.o.