AUTOJOB.cz - místo srdce motor

Specializovaný portál pro automobilový průmysl

TOP zaměstanavatelé:
Interaction s.r.o.
Auto Fit, spol. s r.o.
Siems & Klein
Iveco Czech Republic, a.s.
Mercedes-Benz
ContiTrade Services s.r.o.


Rolls-Royce má nového šéfdesignéra

Společnost Rolls-Royce Motor Cars oznámila, že Jozef Kabaň byl jmenován jejím šéfem designu.

Jozef Kabaň, 46 let, je zkušený a talentovaný designér, který většinu své kariéry strávil na vysokých pozicích v automobilovém designu. Kabaň přichází do Rolls-Royce Motor Cars z BMW Group, kde od roku 2017 působil jako šéf designu značky BMW.

Kabaň, jehož vášeň pro automobilový design a umění provází již od útlého dětství a jenž je známý svou posedlostí detaily, studoval v Bratislavě a Londýně a studium zakončil magisterským titulem Master of Art in Car Design na královské londýnské univerzitě Royal College of Art. Ve věku 20 let se stal jedním z nejmladších designérů, kteří pracovali pro společnost VW Group. Profesně rychle rostl a v roce 1998 dostal na starost projekt Bugatti Veyron, u něhož navrhl exteriér. Za své návrhy si vydobyl celosvětové uznání a už v rané fázi své kariéry prokázal schopnost spojit automobilový svět s luxusem a uměním.

Jeho úspěch ho hnal k dalšímu rozšiřování zkušeností v oblasti automobilového průmyslu, což vyústilo ve vedoucí designérské pozice nejprve u Audi AG a posléze u Škoda Auto. U automobilky Škoda mu je připisována revoluce v oblasti designu, čímž výrazně ovlivnil design a emocionalitu velkého množství modelů. Během tohoto období své kariéry byl také zodpovědný za design menších projektů, a to včetně limitovaných a speciálních edicí a koncepčních automobilů.

Torsten Müller-Ötvös, generální ředitel Rolls-Royce Motor Cars, uvedl: „Je mi potěšením oznámit, že Jozef Kabaň byl jmenován šéfem designu. Je mimořádně talentovaným designérem s bohatými zkušenostmi a širokou škálou dovedností. Je důkazem úspěchu našeho podnikání, jakožto předního výrobce luxusních produktů, důkazem, že dokážeme přitáhnout největší světový talent v oblasti designu.“ A dále pokračoval: „Je to pro naši značku vzrušující doba a těším se, až Jozefa v rodině Rolls-Royce přivítám.“

Adrian van Hooydonk, šéf designu BMW Group, řekl: „Tým designérů Rolls-Royce vytváří jedinečné automobily a luxusní předměty. Jsem přesvědčen, že Jozef Kabaň zcela jistě povede tento fenomenální tým do velmi zářivé buducnosti.“

Kabaň je ženatý, má dceru a syna, a bude působit v designérských studiích značky Rolls-Royce v Goodwoodu, hrabství West Sussex, a Mnichově.

Autor: převzato AUTOJOB

Obrázek k článkuHlavní navigace:

Uživatel: nepřihlášen -> Přihlásit
Registrovat

Zvolte prosím typ účtu pro registraci:
Scania Czech Republic s.r.o.
KIA MOTORS CZECH s.r.o.
Iveco Czech Republic, a.s.
Interaction s.r.o.
Auto Fit, spol. s r.o.