AUTOJOB.cz - místo srdce motor

Specializovaný portál pro automobilový průmysl

TOP zaměstanavatelé:
Siems & Klein
Mercedes-Benz
ContiTrade Services s.r.o.
Interaction s.r.o.
Iveco Czech Republic, a.s.
Scania Czech Republic s.r.o.


Nová Supra dostala ještě sportovnější verzi

Rok 2019 patří Toyotě – čeká ji celkem sedm zásadních premiér.

Některé z nich už proběhly a jednou z nejdůležitějších je rozhodně uvedení páté generace legendárního kupé Supra. Toyota představila také koncept GR Supra Performance Line s označením TRD.

Tovární tuningová firma Toyota Racing Development, která působí v Japonsku i USA, vytváří sportovní a terénní verze sériových modelů, ale připravuje také vozy Toyota pro automobilové soutěže a závody. Značné sportovní zkušenosti zúročila i v případě tuningu nového kupé. GR Supra Performance Line nejen skvěle vypadá, ale také skvěle jezdí – a plně při tom využívá dokonalé rozložení hmotnosti a proporce rozvoru náprav a rozchodu kol.

TRD Supra A90 se vyznačuje aerodynamicky optimalizovanými díly z uhlíkových kompozitů: zadní spoiler, aerodynamičtější nárazníky vpředu i vzadu, prahy a lišty na dveře. Standardní kola nahradila devatenáctipal­covými kovanými koly z lehké slitiny.

Dokonalé závodní proporce

Nová Supra debutovala na autosalonu v Detroitu v lednu tohoto roku. Dvoumístné kupé inspirované závodními vozy má klasické uspořádání s motorem vpředu a pohonem zadních kol. Pod kapotou pracuje motor přeplňovaný řadový šestiválec s výkonem 340 k a točivým momentem 500 N.m. Díky krátkému rozvoru náprav a širokému rozchodu kol má vůz dokonalé proporce.

Nová Supra je proto neobyčejně svižná a má skvělé jízdní vlastnosti. Automobil se testoval mimo jiné na Nürburgringu pod dohledem prezidenta Toyoty, Akio Toyody. Pátá generace Supry představuje první globální model ze série GR, který vyrobila společnost Toyota Gazoo Racing. Doposud tato sportovní značka Toyoty připravovala sportovní verze sériových modelů dostupné na vybraných trzích, například v Evropě nabízený Yaris GRMN o výkonu 212 k.

Autor: převzato AUTOJOB

Obrázek k článkuHlavní navigace:

Uživatel: nepřihlášen -> Přihlásit
Registrovat

Zvolte prosím typ účtu pro registraci:
KIA MOTORS CZECH s.r.o.
BMW Group Česká republika
Toplac s.r.o.
Interaction s.r.o.
Standox