AUTOJOB.cz - místo srdce motor

Specializovaný portál pro automobilový průmysl

TOP zaměstanavatelé:
Scania Czech Republic s.r.o.
ContiTrade Services s.r.o.
Interaction s.r.o.
Auto Fit, spol. s r.o.
Mercedes-Benz
Iveco Czech Republic, a.s.


INSERT INTO log_clanky (id_clanky, id_magazin_sekce, id_user, datum) VALUES ('3002', '14', '0', '2020-08-13 18:21:38')

První skici elektrické studie pro autosalon v Ženevě

ŠKODA prostřednictvím studie VISION iV nabízí konkrétní pohled na elektrickou budoucnost značky.

Prostřednictvím studie ŠKODA VISION iV představuje česká automobilka na autosalonu v Ženevě (5. až 17. března) další krok směrem k elektrické mobilitě. Dvěma designérskými skicami poodhaluje ŠKODA svůj první vůz na bázi modulární platformy pro elektromobily (MEB). Čtyřdveřový crossover s karoserií kupé přitom fascinuje svými sportovními a emocionálními liniemi.

ŠKODA VISION iV představuje kombinaci atletické karoserie, dvaadvacetipal­cových aerodynamicky optimalizovaných kol a mohutných vyklenutých blatníků s výraznou plynulou linií střechy ve stylu karoserie kupé. Příď a záď spojuje charakteristická linie Tornádo a zvýrazňuje čisté plochy dveří bez klik. Namísto klasických zpětných zrcátek využívá vůz kamery, jejichž kryty svým vzhledem připomínají žraločí ploutve.

Přídi dominuje nová interpretace typicky široké masky chladiče vozů značky ŠKODA s jemným vertikálním žebrováním a krystalickými strukturami. Vynikne zejména horizontální světelná lišta, která v horní části mřížky spojuje světlomety a výrazné otvory pro přívod chladicího vzduchu v předním spoileru, podtrhující sportovní vzhled vozu. Na mohutné zádi se nachází aerodynamický spoiler a krystalické koncové svítilny LED. Ty nově definují podobu tvaru písmene C, který je pro vozy značky ŠKODA typický, a společně se světelným proužkem na zadním difuzoru zvýrazňují šířku vozu. Na zádi dále upoutá nápis ŠKODA, jehož jednotlivá písmena jsou červeně podsvícená.

Rok 2019 představuje pro značku ŠKODA vstup do éry elektrické mobility. Sto dvacet čtyři let po založení podniku uvede česká automobilka na trh model SUPERB PHEV s externě nabíjitelným hybridním pohonem a CITIGO s akumulátorovým elektrickým pohonem. V roce 2020 budou následovat první sériové vozy na bázi platformy MEB. V následujících čtyřech letech bude ŠKODA investovat cca dvě miliardy eur do alternativních pohonů a do nových služeb, souvisejících s mobilitou, a do konce roku 2022 představí více než deset elektrifikovaných modelů.

Autor: převzato AUTOJOB

Obrázek k článkuHlavní navigace:

Uživatel: nepřihlášen -> Přihlásit
Registrovat

Zvolte prosím typ účtu pro registraci:
Interaction s.r.o.
BOSCH
KIA MOTORS CZECH s.r.o.
BMW Group Česká republika
Scania Czech Republic s.r.o.