AUTOJOB.cz - místo srdce motor

Specializovaný portál pro automobilový průmysl

Top firma
ContiTrade Services s.r.o.
BusPoint
Iveco Czech Republic, a.s.


Sabina Chybová se stala Miss Motýlek

Dívka s dobrým srdcem Sabina Chybová ze znojemské Přímky vyhrála soutěž Miss Motýlek.

Budoucí kadeřnice Sabina Chybová, která je studentkou střední školy v Přímětické ulici ve Znojmě, jednou při surfování po internetu narazila na stránky charitativní soutěže Miss Motýlek. Začetla se a tato akce ji tak zaujala, že do ní ihned poslala přihlášku.

MISS Motýlek představuje ojedinělou soutěž krásy, která se kloubí se sociálním cítěním a dobrým srdcem. Cílem je materiálně podpořit ty, kteří potřebují pomoc. Finalistky si na počátku soutěže vylosovaly jednotlivé adepty, svá motýlí srdíčka, kterým se rozhodly darovat výhry ze soutěže. Na všech účastnicích bylo vidět, že je příběhy těchto lidí velmi zasáhly. Udělaly maximum pro to, aby jim pomohly. Stejně jako moderátor večera Jan Musil.

Letos se do soutěže přihlásilo asi 500 dívek. Do finále, které proběhlo v říjnu v brněnském Divadle Radost, postoupilo 13 účastnic. Mezi nimi i Sabina. Porotu zaujala svým vystupováním a vnitřní krásou. Vrcholem pak byl její proslov ve znakové řeči. Naučila se ji proto, aby mohla komunikovat se svou neslyšící sestrou. V tu chvíli už byly karty definitivně rozdány a Sabina soutěž vyhrála.

„To, že soutěž vyhraju, by mě na začátku vůbec nenapadlo. Všechny finalistky byly úžasné. Dalším překvapením pro mě bylo, když jsem si jako adeptku, ke které poputuje moje výhra, vylosovala dívku z naší střední školy. Jsem ráda, že částku 20 000,– Kč mohu věnovat právě Božence, která na Přímce navštěvuje obor Kuchař-číšník. V životě toho zkusila opravdu hodně. Jako dítě bojovala s onkologickým onemocněním. V důsledku toho se jí zbláznil imunitní systém a propukla u ní polyneuropatie. Léčba je velmi drahá, denně dochází na infuze, které stojí 400,– Kč. Budu jí držet palce, ať je léčba úspěšná,“ říká Miss Motýlek 2018.

Autor: Mgr. Kateřina Kotoučová

Obrázek k článkuHlavní navigace:

Uživatel: nepřihlášen -> Přihlásit
Registrovat

Zvolte prosím typ účtu pro registraci:
Toplac s.r.o.
Auto Fit, spol. s r.o.
BMW Group Česká republika
KIA MOTORS CZECH s.r.o.
Scania Czech Republic s.r.o.