AUTOJOB.cz - místo srdce motor

Specializovaný portál pro automobilový průmysl

Top firma
Mercedes-Benz
Iveco Czech Republic, a.s.
Interaction s.r.o.


Chytré nabíjení pro autobusová nádraží

ABB představila na veletrhu Busworld 2017 řešení chytrého nabíjení pro autobusová nádraží.

V rámci nabídky inteligentních a nákladově efektivních řešení pro noční nabíjení většího vozového parku a zajištění provozu s nulovými emisemi během dne společnost ABB představila své nové produkty nočního nabíjení těžkých vozidel a funkci chytrého nabíjení.

S ohledem na předpokládaný celkový roční růst celosvětového trhu s elektrobusy o více než 30 procent v období od roku 2017 do roku 2025 stojí společnost ABB v čele rozvoje chytrých řešení nabíjecích stanic těžkých vozidel díky představení zařízení pro noční nabíjení.

Ve dnech 20. – 25. října na veletrhu Busworld 2017 v Kortrijku v Belgii představila společnost ABB své nejnovější řešení v oblasti nabíjení elektrobusů vyznačující se prvky chytrého nabíjení a futuristickým modulárním designem, bezpečným a spolehlivým provozem a dálkovými službami a řízením dat v rámci nabídky řešení společnosti ABB Ability™.

Po 12 letech výzkumu a vývoje v oblasti řešení nabíjení elektricky poháněných vozidel a zkušeností s komerčními výrobky v tomto oboru od roku 2010 vznikl systém nočního nabíjení pro těžká vozidla, který umožňuje nabíjet až tři vozidla. Jakmile se dokončí nabíjení prvního vozidla, začne se automaticky nabíjet další, což maximalizuje dostupnost vozidel a snižuje počáteční investice a následné provozní náklady.

Frank Muhlon, vedoucí globálního oddělení pro nabíjení elektricky poháněných vozidel ve společnosti ABB, vysvětluje: „Zákonodárci po celém světě se zaměřují na rozvoj udržitelných řešení veřejné dopravy za účelem řešení emisí ve městech s nejvyšší hustotou obyvatel. Ve společnosti ABB jsme vždy byli v čele vývoje nejmodernějších a nákladově efektivních řešení, která splňují potřeby zákazníků a umožňují nám všem těšit se na ekologičtější budoucnost. Uvedení nočních nabíjecích stanic pro těžká vozidla, umožňující chytré sekvenční nabíjení, představuje další významný krok k tomuto cíli.“

Noční nabíjecí stanice společnosti ABB pro těžká vozidla má rozšiřitelnou konstrukci a její výkon lze kdykoliv zvýšit z 50 kW na 100 kW nebo 150 kW.

Nabíjecí stanice jsou doplněny rozsáhlou řadou prvků v oblasti konektivity, včetně dálkového monitorování, dálkového řízení, dálkové diagnostiky a dálkové aktualizace softwaru. Tyto pokrokové služby ABB Ability™ poskytují zákazníkům významnou znalost procesu nabíjení a umožňují vysokou provozuschopnost a rychlou reakci na problémy.

Společnost ABB na veletrhu Busworld 2017 rovněž předvedla řadu stanic pro příležitostné nabíjení těžkých vozidel, která nabízí vysoce výkonné automatické nabíjení pro jednopatrové a dvoupatrové elektrobusy všech výrobců během pouhých 3 až 6 minut pomocí pantografu.

Návštěvníci stánku společnosti ABB se navíc dozvěděli o inovativním rychlonabíjení TOSA a palubní technologii elektrických vozidel pro elektrobusy. Linky s elektrobusy mohou ušetřit tisíce tun emisí oxidu uhličitého za rok ve srovnání s autobusy na naftu.

Společnost ABB dodává řešení nabíjení v rámci propagace udržitelné mobility již od roku 2010 a na celém světě prodala více než 6000 stejnosměrných rychlonabíjecích stanic pro osobní automobily a užitková vozidla, připojených ke cloudu.

Autor: převzato AUTOJOB

Obrázek k článkuHlavní navigace:

Uživatel: nepřihlášen -> Přihlásit
Registrovat

Zvolte prosím typ účtu pro registraci:
Mercedes-Benz
Auto Fit, spol. s r.o.
BMW Group Česká republika
Siems & Klein
KIA MOTORS CZECH s.r.o.