AUTOJOB.cz - místo srdce motor

Specializovaný portál pro automobilový průmysl

Top firma
Auto Fit, spol. s r.o.
Iveco Czech Republic, a.s.
Siems & Klein


Mercedes-AMG přináší techniku Formule 1 na silnice

Světová premiéra koncepčního vozu Mercedes-AMG Project ONE.

Na mezinárodním autosalonu IAA (Internationale Automobil-Ausstellung) ve Frankfurtu nad Mohanem oslavil světovou premiéru Mercedes-AMG Project ONE. Koncept dvoumístného supersportovního vozu přináší poprvé nejmodernější a nejhospodárnější hybridní techniku Formule 1 v téměř nezměněné podobě ze závodních okruhů na silnice a představuje vrchol oslav padesátého výročí AMG. Supersportovní hybridní vůz bude mít největší výkon pravděpodobně více než 1000 k a jeho nejvyšší rychlost má přesahovat 350 km/h. Koncepční vůz kombinuje velkolepé výkony na závodním okruhu a hybridní techniku Formule 1 s možností uplatnění v každodenním provozu a příkladnou hospodárností. To je v celosvětovém měřítku jedinečné. Celkovou zodpovědnost za realizaci modelu Project ONE nese Mercedes-AMG. Náročný vývoj probíhá v úzké spolupráci s odborníky na motory Formule 1 z oddělení Mercedes-AMG High Performance Powertrains v Brixworthu a týmu Mercedes-AMG Petronas Motorsport v Brackley. Společně se čtyřdveřovou studií AMG GT Concept představuje Mercedes-AMG Project ONE další výhled na budoucí strategii v oblasti vysokovýkonných hybridních pohonů značky sportovních vozů Mercedes-Benz.

Od vzniku motoristického sportu sní inženýři o tom, že přenesou závodní techniku na silnice. Mercedes-AMG promění nyní tento sen ve skutečnost na té nejvyšší úrovni. „Motoristický sport není pro nás samoúčelný. V podmínkách maximální konkurence vyvíjíme techniku, z které později profitují také naše sériově vyráběné vozy. Zkušenosti a úspěchy ze tří mistrovských titulů v hodnoceních konstruktérů a jezdců využíváme nyní k tomu, abychom poprvé přenesli ve voze Mercedes-AMG Project ONE na silnice techniku Formule 1,“ říká Dr. Dieter Zetsche, předseda představenstva společnosti Daimler AG a vedoucí divize Mercedes-Benz Cars.

„Mercedes-AMG Project ONE je prvním vozem Formule 1 s homologací pro silniční provoz. Náš velmi hospodárný hybridní agregát, odvozený z motoristického sportu, a elektrifikovaná přední náprava zajišťují fascinující kombinaci výkonu a hospodárnosti. S celkovým největším výkonem hybridní soustavy více než 1000 k a nejvyšší rychlostí více než 350 km/h jezdí tento hypersportovní vůz stejně tak, jak vypadá: dechberoucím způsobem,“ říká Ola Källenius, člen představenstva společnosti Daimler AG, zodpovědný za koncernový výzkum a vývoj divize Mercedes-Benz Cars.

Koncepční vozidlo již dává četné konkrétní poukazy na nadcházející sériový model. „Hypersportovní vůz představuje nejambicióznější projekt, do kterého jsme se kdy pustili. Značí další vrchol úspěšného strategického rozvoje značky Mercedes-AMG jako výrobce vysokovýkonných a sportovních vozů. Project ONE posouvá laťku aktuálně realizovatelné techniky na novou úroveň a svou kombinací hospodárnosti a výkonu stanovuje v současnosti absolutní měřítko. Project ONE zároveň poskytuje výhled na budoucí definici našeho motta AMG Driving Performance,“ říká Tobias Moers, předseda představenstva společnosti Mercedes-AMG GmbH.

Pohon: přeplňovaný motor a čtyři elektromotory

Vysokovýkonný hybridní pohon s možností vnějšího nabíjení ve studii Mercedes-AMG Project ONE vychází přímo z Formule 1 a byl realizován v úzké spolupráci s odborníky na motoristický sport v oddělení Mercedes-AMG High Performance Powertrains v Brixworthu. Vysoce integrovaná hybridní soustava s inteligentním vzájemným propojením jednotlivých komponentů je tvořena přeplňovaným spalovacím motorem a celkem čtyřmi elektromotory. Jeden elektromotor je integrován do turbodmychadla, druhý je přímo součástí spalovacího motoru a je spojen s klikovým hřídelem, zbývající dva pohánějí přední kola.

Hybridní zážehový motor V6 1,6 litru s přímým vstřikováním a elektricky podporovaným přeplňováním jedním turbodmychadlem vychází přímo ze závodního vozu Formule 1 týmu Mercedes-AMG Petronas. Čtyři vačkové hřídele v hlavách válců jsou poháněny čelními ozubenými koly. Pneumatické ventilové pružiny nahradily mechanické pružiny ventilů, takže je možné bez obav dosahovat vysokých otáček. Motor uložený uprostřed před zadní nápravou lze díky tomu snadno vytáčet až do 11 000 min-1, což je mezi silničními vozidly v současnosti jedinečné. S ohledem na požadavek delší životnosti a používání v obchodní síti běžně dostupného vysokooktanového benzinu místo závodního paliva zůstává však nový motor záměrně pod limitem otáček ve Formuli 1.

Elektromotory na přední nápravě se mohou rovněž pochlubit až zázračnou schopností dosahovat vysokých otáček – limit pro otáčky rotoru je až 50 000 min-1, přitom možnosti současné techniky končí již při 20 000 min-1.

Vysokootáčkovému motoru propůjčuje navíc doslova křídla technicky vyspělé turbodmychadlo. Oběžná kola turbíny a kompresoru jsou vzájemně oddělená, umístěná v optimální poloze vůči straně výfuku i sání motoru V6 a vzájemně spojená hřídelem. Na tomto hřídeli se nachází elektromotor o výkonu cca 90 kW, který v závislosti na provozním stavu elektricky pohání oběžné kolo kompresoru otáčkami až 100 000 min-1 – například při rozjezdu nebo při změnách zatížení motoru. Tato jednotka z Formule 1 nese označení MGU-H (Motor Generator Unit Heat).

Bleskurychlé reakce, rychlejší než u atmosférického motoru V8

Největší výhodou tohoto řešení je kompletní eliminace prodlevy turbodmychadla, tedy opožděné reakce na povely pedálu plynu v důsledku setrvačnosti velkého turbodmychadla. Reakční doba se výrazně zkrátila a je ještě kratší než u atmosféricky plněného motoru V8. Elektricky poháněné turbodmychadlo má ještě jednu přednost. Využívá část přebytečné energie z proudění výfukových plynů k výrobě elektrické energie prostřednictvím generátoru. Tato energie se buď ukládá rekuperací do vysokonapěťových lithium-iontových akumulátorů, nebo napájí další elektromotor, který dosahuje výkonu 120 kW a je jako přímá součást spalovacího motoru spojen prostřednictvím čelního soukolí s klikovým hřídelem (MGU-K = Motor Generator Unit Kinetic). I toto technické řešení zajišťuje ve Formuli 1 nejvyšší míru hospodárnosti a výkonu.

Nový pohon všech kol s pouze elektricky poháněnou přední nápravou

Do hnacího řetězce patří ještě dva další elektromotory, každý o výkonu 120 kW, pohánějící kola přední nápravy. Každý elektromotor je spojen s příslušným předním kolem prostřednictvím redukční převodovky. Výhradně elektricky poháněná přední náprava umožňuje individuální akceleraci a brzdění jednotlivých kol. Individuální rozdělování točivého momentu (funkce „Torque Vectoring“) zaručuje mimořádně vysokou úroveň jízdní dynamiky. Kromě toho lze tyto elektromotory rovněž využívat pro optimální rekuperaci kinetické energie – za podmínek každodenního provozu pravděpodobně až do výše až 80 procent. Tato energie se ukládá do akumulátorů, aby se prodloužil dojezd s elektrickým pohonem. Každý elektromotor je řízen vlastní výkonovou elektronikou, která je uložena nedaleko elektromotorů v podlaze vozidla.

Nejvyšší hodnota tepelné účinnosti

Tepelná účinnost spalovacího motoru s elektricky poháněným turbodmychadlem (MGU-H) ve spojení s elektromotorem na klikovém hřídeli (MGU-K) přesáhne hranici 40 procent. To je pro sériově vyráběná vozidla dosud nevídaná hodnota, která dokazuje vedoucí postavení tohoto hnacího řetězce i v oblasti hospodárnosti. To současně znamená, že z každého litru paliva získá koncepční vůz výrazně více energie pro pohon než jiné automobily. Díky tomu je výkonný a zároveň i hospodárný. Pro porovnání: termodynamická účinnost běžných spalovacích motorů činí 33 až 38 procent.

Lithium-iontové akumulátory s technikou Formule 1

Akumulátorové články, jejich uspořádání i chlazení rovněž odpovídají závodním vozům Formule 1 týmu Mercedes-AMG Petronas. Jejich počet však bude ve voze AMG Project ONE čtyřnásobný s ohledem na požadavky každodenního provozu. Vysokonapěťové lithium-iontové akumulátory a měnič DC/DC pro napájení 12V elektrické sítě jsou uloženy prostorově úsporně za přední nápravou v podlaze vozidla. Další inovací je vysoké napětí poháněcí soustavy EQ Power+, která pracuje s 800 V místo běžných 400 V. Díky vyššímu napětí bylo možné výrazně zmenšit průměry kabelů a odpovídajícím způsobem snížit hmotnost i nároky na potřebný prostor.

Inteligentní provozní strategie pro optimální výkon a hospodárnost

Vysokovýkonná hybridní soustava EQ Power+ s možností vnějšího nabíjení využívá rozmanité provozní strategie, které jsou optimálně přizpůsobeny různým provozním podmínkám. Jízdní režimy sahají od čistě elektrického provozu až po vysoce dynamický režim, který odpovídá nastavení, jež se ve Formuli 1 používá v kvalifikaci pro dosažení nejlepšího možného času na kolo. Navzdory značné složitosti systému se může řidič vždy spolehnout na optimální kombinaci výkonu a hospodárnosti v závislosti na jeho aktuálních požadavcích. Vývojáři značky Mercedes-AMG přitom využili dlouholeté zkušenosti a know-how z Formule 1, sportovního elektromobilu SLS AMG Electric Drive i výzkumu a vývoje společnosti Daimler AG.

Řidič se tak může rozjet s čistě elektrickým pohonem, přičemž zpočátku pohánějí hypersportovní vůz pouze elektromotory na přední nápravě a elektromotor na klikovém hřídeli podporuje krátkodobou akceleraci. Sešlápne-li řidič pedál plynu ještě více a požaduje vyšší výkon, připojí se motor V6. S rostoucími otáčkami poskytuje hnací řetěz plný výkon. S funkcí Race Start jsou možné pozoruhodné hodnoty zrychlení. Obdivuhodné zrychlení z 0 na 200 km/h je otázkou necelých šesti sekund.

Uvolní-li řidič pedál plynu a nechá jet vozidlo setrvačností, přepne se systém na elektrický pohon přední nápravy – a při brzdění za normálních jízdních podmínek získává zpět až 80 procent kinetické energie, která se ukládá do akumulátorů.

Zcela nová automatizovaná 8stupňová mechanická převodovka

Hnací síla na zadní kola je přenášena prostřednictvím osmistupňové mechanické převodovky, která byla pro Mercedes-AMG Project ONE zcela nově vyvinuta. Řazení převodovky probíhá hydraulicky, a to v automatizovaném režimu nebo na manuální povely prostřednictvím páček na volantu.

Základem znamenitých jízdních vlastností konceptu Mercedes-AMG Project ONE je lehká a velmi pevná skořepinová konstrukce z uhlíkových kompozitů, jejíž technologie pochází rovněž z Formule 1. To platí i pro integraci motoru a převodovky. Oba tyto komponenty plní nosnou funkci a jsou k nim uchycena ramena závěsů zadních kol.

Podvozek s víceprvkovým zavěšením a inovativním odpružením „push rod“

Velmi náročná je také konstrukce podvozku. Vpředu a vzadu nalézá uplatnění víceprvková konstrukce. Seřiditelný podvozek se vyznačuje několika výjimečnými konstrukčními prvky. Obě pružicí a tlumicí vzpěry systému „push rod“ jsou uloženy napříč k směru jízdy. Inovativní uspořádání pružicích a tlumicích vzpěr plní rovněž funkci jinak obvyklých trubkových příčných zkrutných stabilizátorů. Toto řešení spolehlivě zamezuje bočnímu naklánění karoserie i při velmi rychlých změnách směru jízdy, aniž by to bylo na úkor jízdního komfortu.

Celkové nastavení pružin a tlumičů zaručuje dokonale vyvážené jízdní vlastnosti se snadnou ovladatelností a především sportovním charakterem. K tomu přispívá i pohon všech kol a funkce Torque Vectoring. ABS se dodává standardně, ESP® je nastavitelné ve třech krocích, jak je pro vozy AMG obvyklé. ESP® ON zaručuje vysokou úroveň bezpečnosti, ESP® SPORT HANDLING MODE navíc umožňuje při sportovním stylu jízdy větší natočení vozidla do zatáčky před zásahem systému, přičemž ESP® OFF vypíná systém pro sportovní jízdu na závodních okruzích.

Exkluzivní kovaná kola s novým částečným zakrytím z uhlíkového kompozitu

Zcela nově vyvinuta byla rovněž kovaná kola z lehké slitiny s 10 paprsky a upevněním centrální maticí, která jsou exkluzivně vyhrazena modelu Mercedes-AMG Project ONE. Kola jsou částečně zakryta radiálními, aerodynamicky optimalizovanými díly z uhlíkového kompozitu, které vylepšují aerodynamiku a snižují součinitel aerodynamického odporu vzduchu vozidla díky lepšímu proudění vzduchu kolem kol.

Tři nízké ventilační otvory v každém paprsku zároveň zajišťují optimalizované odvádění tepla od brzd. Je to další důkaz, jak vývojový tým AMG věnuje nejvyšší pozornost i nejmenším jednotlivým detailům, aby zvýšil celkovou hospodárnost hypersportovní­ho vozu.

Mercedes-AMG Project ONE jezdí vpředu na kolech rozměru 10,0 J x 19 s pneumatikami Michelin Pilot Sport Cup 2 rozměru 285/35 ZR 19, které byly exkluzivně vyvinuty pro tento hypersportovní vůz. Vzadu jsou kola rozměru 12,0 J x 20 s pneumatikami Michelin Pilot Sport Cup 2 rozměru 335/30 ZR 20.

Zpomalování zajišťuje zdokonalená vysokovýkonná brzdová soustava s keramickými kotouči a optimalizovanou hmotností. Nízká hmotnost zmenšuje neodpružené hmoty, a zvyšuje tím jízdní dynamiku i agilitu. Keramické brzdové kotouče se navíc vyznačují delší životností, vyšší odolností vůči opotřebení a vyšší tepelnou stabilitou. Vizuálně poukazují na mimořádné vlastnosti brzdové soustavy také nápisy „AMG Carbon Ceramic“ a speciálně lakované brzdové třmeny.

Vnější design: kráska a zvíře

Design koncepčního vozu nezapře inspiraci královskou třídou motoristického sportu. Především však ztělesňuje princip značky Mercedes-AMG, podle něhož se fascinace snoubí vždy s funkcí. Každý díl má svůj účel. Koncepce s motorem uloženým uprostřed propůjčuje vozu extrémně svalnaté proporce s daleko vpředu umístěným prostorem pro dvoučlennou posádku, výrazně klenutými podběhy kol, vosím pasem a daleko protaženou zádí.

„Mercedes-AMG Project ONE je automobilem, který ze všech našich návrhů nejintenzivněji ztělesňuje motto ‚hot and cool‘. Kombinuje náš designérský styl smyslné čistoty s výkony našich závodních vozů Formule 1 a ztělesňuje sportovní luxus v optimální podobě,“ říká Gorden Wagener, šéfdesignér společnosti Daimler AG. „Tento hypersportovní vůz představuje svým extrémním tvarovým řešením milník v oblasti designu – na jeho karoserii nenajdete jedinou zbytečnou linii, vše má svůj účel a interiér je redukován na to nejzákladnější.“

Příď: dravá a funkční

Velký černý přední nárazník, jehož různé otvory pro přívod vzduchu zabírají celou šířku vozu, utváří vzhled přídě. Lichoběžníková přední část nese velké, bílé logo AMG. Kromě toho se na karoserii nachází hvězda Mercedesu. Pro vozy AMG typický stylistický prvek s motivem křídla ve tvaru písmene A pod centrální částí přídě vytváří stříbrnou barvou kontrast a plynule přechází do blatníků. Na levé a pravé straně dominují velké otvory pro přívod vzduchu, které jsou zasazeny do rámečků, tvořených aerodynamickými prvky ve tvaru písmene U, a rozčleněny vždy dvěma černými příčnými žebry. Nízké světlomety LED plynule navazují na kontury karoserie.

Černými ventilačními otvory na přední kapotě je odváděn proud teplého vzduchu do stran podél prostoru pro cestující. Čerstvý vzduch díky tomu proudí nerušeně nad prostorem pro cestující do sacího traktu na střeše. Přítlak na přední nápravu pozitivně ovlivňují také automaticky výsuvný přední spoiler a aktivní ventilační otvory v předních podbězích kol, které přispívají k vyvážené aerodynamice vozidla.

Pevné boky, klenuté blatníky

Přikrčené, dynamické prosklení interiéru má nezaměnitelný styl a originálně tvarovaná okna. Velká, tmavá zóna plní důležité technické funkce. Tyto technické díly vizuálně kontrastují s čistým celkovým tvarem automobilu.

Na střeše je dominantní otvor pro přívod vzduchu, odvozený z Formule 1, jímž motor nasává velká množství vzduchu. Černý otvor pro přívod vzduchu elegantně přechází do černé vertikální „žraločí ploutve“, která vylepšuje směrovou stabilitu v rychlých zatáčkách. Daleko vzadu umístěné zadní okno je neoddělitelnou součástí celku, tvořeného otvorem pro přívod vzduchu a střešní „ploutví“. Zadním oknem je viditelné poháněcí ústrojí. Dva velké otvory NACA pro přívod vzduchu zaručují optimální vedení proudícího vzduchu k chladičům motorového a převodovkového oleje, umístěným v zadní části vozu.

Také profil se vyznačuje smyslnými a čistými plochami, rovněž ve spojení s funkčními prvky. Boky vozidla jsou uprostřed výrazně zúžené a černé aerodynamické plochy z uhlíkového kompozitu vedou proudící vzduch optimálně kolem karoserie jako v motoristickém sportu.

Design technikou „paintbrush“ v zeleném odstínu Petronas na bocích je dílem stejného umělce, který navrhl také lakování závodních vozů Formule 1. Nad všemi čtyřmi koly se pnou těsně přiléhající blatníky jako svaly, které jsou připraveny ke skoku. Dveře se otvírají jako v motoristickém sportu zároveň dopředu a vzhůru. Vzadu vpravo je víčko palivové nádrže, vzadu vlevo zásuvka pro nabíjení akumulátorů hybridního pohonu.

Záď: fascinace a funkce

Ostrá, svislá aerodynamická plocha a velký, dvoudílný difuzor, který je přerušen centrální koncovkou výfukové soustavy, stejně jako ve dvou stupních výsuvný, dvoudílný zadní spoiler, přinášejí ve vysokých rychlostech značné výhody z hlediska aerodynamické účinnosti a aerodynamického výkonu. Řešení výfukové soustavy s jednou velkou kruhovou a dvěma dalšími kruhovými koncovkami bylo převzato přímo z vozů Formule 1.

K dravému vzhledu přispívá rovněž zadní nárazník s rozměrnou černou voštinovou mřížkou a díly z uhlíkového kompozitu. Zadní svítilny přejímají s třemi kosočtvercovými světelnými prvky grafické uspořádání loga značky AMG, a tím i současně design přední světlometů.

Interiér: Formule 1 pro dva

Koncept vnitřního designu je podřízen funkci při závodním nasazení, což je vyjádřeno radikálností designérského stylu. Cestující mohou díky tomu prožívat autentickou jízdu s technikou Formule 1 na závodním okruhu i na veřejné silnici. I zde má každý detail svou funkci, nic nebylo navrženo pouze z estetických důvodů. V odvážném minimalismu interiéru skořepinové konstrukce jsou vyzdviženy redukované komponenty, které plní estetickou i užitnou funkci.

Ergonomicky navržený interiér nabízí prostor pro dvě osoby. Skořepinová sedadla s nastavitelným sklonem opěradla jsou integrována do skořepinové konstrukce skeletu karoserie. Pedály a volant jsou nastavitelné, aby mohl řidič nalézt optimální polohu za volantem. Středový tunel řidiče a spolujezdce vizuálně vzájemně odděluje. Tvarově navazuje na sedadla a v souladu s principem minimalismu následuje jejich mírně stoupající kontury.

Interiér s funkčními strukturálními díly

Lehká konstrukce je vyjádřena také přístrojovou deskou se štíhlým profilem křídla, díky němuž působí lehkým a vznášejícím se dojmem. Jako funkční strukturální díl kromě toho zvyšuje tuhost skořepinové konstrukce skeletu studie Mercedes-AMG Project ONE. Dva vyčnívající 10“ displeje s vysokým rozlišením (jeden je umístěn v mírně zvýšené poloze před řidičem, druhý je vpravo na středové konzole, natočen k řidiči) jsou uloženy ve velmi kvalitních kovových držácích s optimalizovanou hmotností.

Dvojité výdechy ventilační soustavy jsou zavěšeny jako gondola pod centrálním displejem. Displej a výdechy splývají v jeden celek a umocňují koncept designu podřízeného lehké konstrukci. Výdechy ventilační soustavy přebírají pravoúhlý základní tvar displeje, stejně jako středová konzola, která nese tlačítko start-stop.

Další tvarově ucelenou část tvoří velmi kvalitní odkládací schránka, minimalizovaný ovládací panel a tlačítko pro spuštění motoru. Odkládací schránka je vybavena transparentním ví­kem.

Volant jako ve Formuli 1

Nahoře i dole horizontálně zploštělý volant s integrovaným airbagem nabízí funkčnost z motoristického sportu, stejně jako oba integrované ovládací prvky, jimž lze přiřadit různé nastavovací funkce, např. jízdní režimy a nastavení podvozku, nebo ukazatel řazení s diodami LED v horní části volantu.

Výplně dveří jsou vyrobeny z ušlechtilého a funkčního uhlíkového kompozitu a tvarově navazují na okolní části sportovního interiéru. Plocha výplní dveří je po vzoru aerodynamických prvků ve tvaru křidélek na karoserii vizuálně „rozříznuta“, čímž vznikl prostor pro technickou jednotku a velkoryse konkávně vykrojenou prostřední část dveří. Rámeček z hliníku propojuje výdechy ventilační soustavy a tlačítka elektrického ovládání oken, které jsou integrovány jako dva nízko uložené pravoúhelníky.

Odkládací schránky za sedadly, displej nahrazuje vnitřní zpětné zrcátko

Vývojáři značky Mercedes-AMG mysleli také na praktičnost pro každodenní provoz a komfort ovládání. Drobné předměty lze uložit do přihrádek za sedadly na pravé i levé straně. Klimatizace a elektrické ovládání oken patří ke standardní výbavě, přičemž informační a zábavní systém COMAND zajišťuje optimální konektivitu.

Integrované uživatelské rozhraní má originální koncept. Nejdůležitější údaje se nacházejí v zorném poli nad volantem při pohledu na silnici, aby nebyl řidič rozptylován. Vnitřní zpětné zrcátko je nahrazeno displejem, na němž jsou zobrazovány záběry ze zadní kamery v reálném čase. Tím je zajištěn optimální výhled dozadu. Hliníkové pouzdro displeje tvarově splývá se stropem a nese další ovládací prvky.

Barvy a materiály ze závodního vozu

Rovněž výběr barev a materiálů pro interiér byl inspirován závodními vozy Formule 1 týmu Mercedes AMG Petronas. Výrazně tvarovaná závodní sedadla jsou čalouněna černou tkaninou z mikrovláken s protiskluzovým povrchem, čímž vzniká jednoznačná asociace s motoristickým sportem. Plochy sedadel jsou přerušovány ozdobnými doplňky z kůže Nappa v odstínu šedá magma a vloženými plochami ze sportovní síťové pleteniny, která optimálně podporuje cirkulaci vzduchu u sedadel. Celek završují žlutá kontrastní ozdobná prošívání.

Mercedes-AMG Project ONE: budoucnost Driving Performance

Mercedes-AMG Project ONE přinese na silnice aktuální hybridní techniku z Formule 1 a kombinuje nejvyšší výkony na závodním okruhu s bezproblémovými vlastnostmi pro každodenní provoz. Zároveň však také slouží k získání rozsáhlých poznatků o vysokovýkonné technice hybridního pohonu s možností vnějšího nabíjení, zdokonaleném uspořádání podvozku a rozšířené elektronické soustavě vozidla, které budou využívány při vývoji budoucích vozidel AMG pro sériovou výrobu. Tým Project ONE pracuje s nejvyšším úsilím na tom, aby tuto vizi úspěšně přinesl na silnice.

Autor: převzato AUTOJOB

Obrázek k článkuHlavní navigace:

Uživatel: nepřihlášen -> Přihlásit
Registrovat

Zvolte prosím typ účtu pro registraci:
Auto Fit, spol. s r.o.
BMW Group Česká republika
KIA MOTORS CZECH s.r.o.
BOSCH
Mitsubishi Motors Česká republika