AUTOJOB.cz - místo srdce motor

Specializovaný portál pro automobilový průmysl

TOP zaměstanavatelé:
Auto Fit, spol. s r.o.
Iveco Czech Republic, a.s.
Mercedes-Benz
Siems & Klein
ContiTrade Services s.r.o.
Scania Czech Republic s.r.o.


INSERT INTO log_clanky (id_clanky, id_magazin_sekce, id_user, datum) VALUES ('2604', '17', '0', '2020-07-02 09:01:55')

Ocenění za design pro pneumatiku Continental PremiumContact 6

Ocenění IF Design Award a red dot design award jsou považována za jedna z nejprestižnějších v oblasti průmyslového designu.

Nová letní pneumatika PremiumContact 6 pro automobily střední třídy a luxusní vozy si vysloužila dvě mezinárodně uznávaná ocenění za design. Porotci, kteří rozhodovali, komu připadnou ceny IF Design Award a red dot design award za rok 2017, ocenili mimořádně zdařilý design této pneumatiky.

Ulrich Behr, konstruktér pneumatik ve společnosti Continental, jenž se na vývoji tohoto nového modelu podílel, prohlásil: „Samozřejmě nás obě tato ocenění velice těší. Při navrhování moderního designu pneumatiky nejprve zvažujete dezén. Ten je velice důležitým aspektem, neboť musí vyhovět stále větším očekáváním v oblasti bezpečnosti, ovladatelnosti a komfortu. Důležitou roli však hraje také vzhled bočnice. Nejenže jsou na ní uvedeny informace, které spotřebitel potřebuje a z nichž je většina vyžadována zákony, ale bočnice rovněž propůjčuje pneumatice nezaměnitelnou identitu, která však musí ladit se vzhledem celé řady v sortimentu produktů.“ Dezén PremiumContact 6 není ovšem jen výrazný, je i škálovatelný, takže pneumatiku lze použít jak u hatchbacků typu Volkswagen Golf, tak i u velkých SUV. Pneumatika je ostatně dostupná ve více než 100 rozměrech.

Obě udělená ocenění patří mezi nejprestižnější v oblasti průmyslového designu. Zvláštní pozornost se při verdiktu věnuje kvalitě designu, z něhož má prospěch koncový uživatel. V obou případech o udělení ocenění rozhoduje panel nezávislých odborníků z celého světa.

Pneumatika s nejkratší brzdnou dráhou

Co se týče jízdních vlastností, sklízí model PremiumContact 6 pozitivní ohlasy již od svého uvedení na trh. Mimo jiné zvítězil v testu letních pneumatik časopisu Auto Bild, kde mu byla naměřena nejkratší brzdná dráha na mokré i suché vozovce. Předčil tak všech 51 konkurentů. Kromě toho získal titul „Eco-Champion“, odborníci vyzdvihli skutečnost, že pneumatika nabízí rovnováhu mezi bezpečnostními aspekty a ekonomickým provozem, což se odráží v jejím příznivém valivém odporu a dlouhé životnosti. Ty jsou na nejvyšší možné úrovni.

Autor: převzato AUTOJOB

Obrázek k článkuHlavní navigace:

Uživatel: nepřihlášen -> Přihlásit
Registrovat

Zvolte prosím typ účtu pro registraci:
Standox
Toplac s.r.o.
auto MOTOL BENI a. s.
Auto Fit, spol. s r.o.
Iveco Czech Republic, a.s.