Iveco Czech Republic, a.s.
ContiTrade Services s.r.o.
Scania Czech Republic s.r.o.

Corvette dominuje americkému motosportu

Legendární muscle car si připsal prvenství ve finálovém závodě seriálu American Le Mans Series na okruhu Mazda Raceway Laguna Seca, díky čemuž drtivě opanoval titul mezi značkami, oba jeho piloti se pak stali staronovými šampiony.

Okruh Laguna Seca patří mezi jedny z nejznámějších, přičemž dokonce i řada evropských automobilek či tuningových výrobců po něm pojmenovává své produkty. V letošním roce slaví již 50. výročí, čehož si pořadatelé American Le Mans Series byli patřičně vědomi a pro fanoušky amerického motosportu přichystali impozantní show. Tu poté podtrhl i výsledek klasického amerického vozu, Chevroletu Corvette C6.R, který ve finálovém závodě série obsadil obě dvě první příčky. Celkově má tak značka po 12 odjetých podnicích 258 bodů, druhé Maserati jich přitom má pouhých 38 a Aston Martin získal dokonce jen 19 bodů.

Piloti vítězného vozu z Laguna Seca Oliver Gavin a Olivier Beretta (známí pod přezdívkou Dvojité Ollie) se rovněž díky tomu stali již potřetí šampiony série, přičemž pro Berettu to byl již 37 úspěch v kariéře, zatímco Gavin jich má na kontě „pouze“ 28. Obdobný úspěch, ovšem ve stříbrných barvách, se pak povedl i druhému týmu Chevroletu Corvette ve složení Johnny O´Connell a Jan Magnussen.