AUTOJOB.cz - místo srdce motor

Specializovaný portál pro automobilový průmysl

TOP zaměstanavatelé:
Interaction s.r.o.
Mercedes-Benz
Auto Fit, spol. s r.o.
ContiTrade Services s.r.o.
Scania Czech Republic s.r.o.
Siems & Klein


INSERT INTO log_clanky (id_clanky, id_magazin_sekce, id_user, datum) VALUES ('2062', '17', '0', '2020-08-05 21:15:07')

Matador Hectorra přichází v 3. generaci

Nová letní pneumatika Matador MP 47 Hectorra 3 pro osobní vozy i SUV. Více jistoty na mokru, kratší brzdná dráha, delší životnost a nižší hlučnost.

Slovenská značka Matador připravila novou generaci známých vysokorychlostních pneumatik Hectorra, určených pro vyšší třídy osobních vozů a SUV. Typ MP 47 Hectorra 3 spojil moderní asymetrický design s nejnovějšími technologiemi, přinášejícími lepší ovladatelnost, bezpečnější brzdění na suchu i mokru, delší životnost, vylepšený jízdní komfort a nižší hlučnost. Hectorra 3 je navíc vybavena letním indikátorem opotřebení a nabízet se bude pro kola s průměrem 14 až 21 palců.

S blížící se hlavní motoristickou sezonou přichází ten pravý čas na výměnu zimních pneumatik za letní pláště. Pro letošní rok si slovenská značka Matador připravila novinku – letní pneumatiku MP 47 Hectorra 3, určenou pro automobily vyšší či luxusní třídy a SUV, která nahrazuje pneumatiku MP 46 Hectorra 2 a částečně také MP 85 Hectorra 4×4 a MP 44 Elite 3.

Při vývoji Hectorry 3 byl kladen důraz hlavně na bezpečnost jízdy na suchu i mokru, účinnější brzdění, lepší ovladatelnost, životnost a v neposlední řadě jízdní komfort. Čtyři obvodové drážky díky zvětšené kapacitě odvádění vody lépe fungují při jízdě na mokru a posunují hranici vzniku aquaplaningu. Tuhé dezénové boky a žebra zase zlepšují přenos záběrových a brzdných sil na vozovku, optimalizována je též směrová stabilita, brzdná dráha je kratší a vylepšila se i ovladatelnost. Optimalizací dezénu s rovnoměrnějším rozložením materiálu a zvýšením tuhosti mezi jednotlivými elementy bylo dosaženo konzistentnějšího rozložení tlaku ve styčné ploše – rovnoměrnější tvar styčné plochy přináší delší životnost. Uzavřenějším vnějším ramenem se podařilo snížit hluk generovaný dezénovými bloky ve střední části, což zlepšuje komfort a šetří životní prostředí.

Proti předchozímu plášti Matador MP 46 Hectorra 2 se novince MP 47 Hectorra 3 podařilo posunout ve všech měřitelných oblastech, nejmarkantnější pokrok pak nová pneumatika zaznamenává v kritériích brzdění, valivého odporu a životnosti. Hectorra 3 navíc přidává bonus v podobě dodatečného indikátoru opotřebení, který ukazuje hloubku dezénu 3 mm a je označen symbolem kapky vody a znaménkem X. Uživatel tak snadněji rozpozná správný okamžik přezutí – přestože zákon stanoví hranici 1,6 mm, zodpovědní motoristé vědí, že pod tři milimetry již dezén zejména na mokré vozovce nezvládá bezpečně odvádět vodu v krajních situacích. I tímto způsobem Matador MP 47 Hectorra 3 podporuje bezpečnost jízdy. Uživatelskou vstřícnost pak prohlubuje design bočnice se speciálním symbolem, díky němuž je možné označit v případě záměny kol pozici v předcházejícím období. Pneumatika Matador MP 47 Hectorra bude uvedena na trh na jaře 2015 v provedení jak běžném, tak pro SUV: v šířce 225 až 255 mm, profilovém čísle 35 až 45, rychlostním indexu Y a průměru 17“ až 19“, modifikace SUV pak dokonce v šířce až 295 mm a průměru až 21 palců, chybět nebudou ani zesílené verze XL. Kompletní sortiment řady MP 47 Hectorra 3 v šířce pneumatiky od 185 milimetrů pak bude na trhu na jaře 2016.

Autor: převzato AUTOJOB

Obrázek k článkuHlavní navigace:

Uživatel: nepřihlášen -> Přihlásit
Registrovat

Zvolte prosím typ účtu pro registraci:
auto MOTOL BENI a. s.
Standox
Auto Fit, spol. s r.o.
Toplac s.r.o.
Mercedes-Benz