AUTOJOB.cz - místo srdce motor

Specializovaný portál pro automobilový průmysl

TOP zaměstanavatelé:
Siems & Klein
Interaction s.r.o.
Auto Fit, spol. s r.o.
Mercedes-Benz
Iveco Czech Republic, a.s.
Scania Czech Republic s.r.o.


Jaguar XKR: Velká kočka prská ještě vztekleji

Luxusní GT znamenalo pro britskou firmu návrat mezi prvotřídní hráče. Díky zásahu tuningové firmy Arden pak může myslet ještě na jeden stupínek výše.

Společnost Arden si totiž za posledních 30 let, co se úpravám britských vozů věnuje, vysloužila patřičnou reputaci. A právě proto snad každý majitel Range Roveru či Jaguaru, který uvažuje o jejich úpravách, volí právě tuto firmu. Nejinak by přitom měli zauvažovat i vlastníky nového luxusního a sportovního kupé XKR, které se již ve standardní verzi postaralo o patřičnou nápravu reputace Jaguaru.

Po zásahu tuningové firmy se z něj stal Arden XKR AJ 20 Coupe, tedy bestie, jejíž výkon se vyšplhal na 480 koní a 640 Nm, což je dílem navýšení objemu motoru na 4,5 litru. Pomohla také výměna kompresoru, stejně jako překalibrování řídicí jednotky či výměna standardního výfukového systému za sportovnější kousek. Jaguar tak zvládne zrychlení 0–100 km/h za 4,1 s, nejvyšší rychlost pak povyskočila až na 305 km/h (což bylo skutečně dosaženo na testovací dráze v německém Papenburgu).

S úpravou motoru přitom šly ruku v ruce také změny na podvozku, kde se objevují sportovní tlumiče a pružiny, za novými 21palcovými litými koly ale zůstaly původní brzdové komponenty. Díky úpravám karoserie – nový je přední i zadní nárazník, boční prahy a zadní křídlo – pak klesl i aerodynamický odpor, koeficient Cd totiž poklesl z 0,385 na 0,357. Změnám se samozřejmě nevyhnul ani interiér, jemuž vévodí kůže a Alcantara. Pokud máte zájem, v Ardenu již přijímají objednávky.

Autor: P2P

Obrázek k článkuHlavní navigace:

Uživatel: nepřihlášen -> Přihlásit
Registrovat

Zvolte prosím typ účtu pro registraci:
Mercedes-Benz
Scania Czech Republic s.r.o.
Standox
BMW Group Česká republika
BOSCH