AUTOJOB.cz - místo srdce motor

Specializovaný portál pro automobilový průmysl

Top firma
ContiTrade Services s.r.o.
Siems & Klein
Auto Fit, spol. s r.o.


Veolia Transport Východní Čechy spustila elektronický informační panel

V Novém Městě nad Metují byl v polovině června předán do provozu elektronický informační panel.

Slavnostního přestřižení pásky se zúčastnili představitelé společností Veolia Transport ČR, generální ředitel Radim Novák, Veolia Transport Východní Čechy (VT VČ), generální ředitel Jindřich Poláček a obchodní manažer Jan Klíma, spolu s hejtmanem Královéhradeckého kraje Lubomírem Francem a zástupci Nového Města nad Metují, starostou Petrem Hablem, místostarostkou Bronislavou Malijovskou a členem zastupitelstva a rady města Martinem Prouzou.

Elektronický informační panel, dodaný společností APEX, poskytuje cestujícím vizuální informace o odjezdech a příjezdech autobusů na příměstských a meziměstských linkách. Panel, který byl umístěn pod hlavní informační elektronickou tabuli města, je možné umístit celkem 10 řádků textu, z toho devět je statických, obsahujících údaje o jednotlivých spojích, jeden řádek je určen pro zobrazení dalších doplňkových informací. Informace o odjezdech spojů jsou získávané s celostátního systému jízdních řádů a automaticky se aktualizují. Na řádku se zobrazuje číslo linky a spoje, cílová stanice, nástupiště, čas odjezdu spoje a případné jeho zpoždění. Informační panel dále zobrazuje aktuální čas a datum.

„Jsme rádi, že i v menších městech se nám daří zlepšovat naše doplňkové služby pro cestující veřejnost. Kromě zajištění autobusové dopravy, kterou v regionu dlouhodobě poskytujeme, je nutné rozšiřovat i další zákaznické služby,“ řekl při slavnostním spuštění informačního panelu do ostrého režimu Radim Novák, generální ředitel Veolia Transport ČR. „K umístění informačního panelu v Novém Městě nad Metují jsme vybrali zastávku Na Rychtě, kde se kříží mnoho autobusových linek. Informační panel byl tři týdny ve zkušební provozu, kdy se dolaďovala řada provozních záležitostí,“ doplnil Jindřich Poláček, generální ředitel Veolia Transport Východní Čechy.

Informace o příjezdu, odjezdu či případném zpoždění autobusových linek jsou přenášeny on-line pomocí technologie GPS na dispečink v Chrudimi, který společně s provozními středisky v Jaroměři a Novém Městě nad Metují zajišťuje organizaci provozu v regionu Orlických hor.

Společnost VT VČ se stala součástí skupiny Arriva po akvizici firmou Deutsche Bahn, mateřskou společností firmy Arriva.

Autor: převzato AUTOJOB

Obrázek k článkuHlavní navigace:

Uživatel: nepřihlášen -> Přihlásit
Registrovat

Zvolte prosím typ účtu pro registraci:
Interaction s.r.o.
Scania Czech Republic s.r.o.
KIA MOTORS CZECH s.r.o.
Mitsubishi Motors Česká republika
Iveco Czech Republic, a.s.