AUTOJOB.cz - místo srdce motor

Specializovaný portál pro automobilový průmysl

TOP zaměstanavatelé:
Interaction s.r.o.
Siems & Klein
ContiTrade Services s.r.o.
Auto Fit, spol. s r.o.
Mercedes-Benz
Iveco Czech Republic, a.s.

Kde se právě nacházite:  > Úvodní­ stránka  > Auto - magazín  > JAKÉ PNEU NA ZIMU?

INSERT INTO log_clanky (id_clanky, id_magazin_sekce, id_user, datum) VALUES ('1491', '17', '0', '2020-08-11 14:31:17')

JAKÉ PNEU NA ZIMU?

To, že v zimě se opravdu nevyplatí jezdit na letních pneumatikách, dnes ví opravdu každý řidič. A není to jenom z důvodu odlišného vzorku, ale také kvality a teplotních vlastností použitých materiálů.

Jakou pneumatiku však z širokého sortimentu dostupných druhů vybrat a na co si dát při nákupu pozor?

Na tuto otázku jsme se zeptali odborníka z AutoESA. Přinášíme vám tedy několik základních tipů, podle kterých se vyplatí vybírat kvalitní zimní pneumatiky pro vašeho plechového miláčka. První listopad už se blíží, a proto není radno s výměnou pneumatik na zimní otálet.

Hned první rada, kterou možná neuslyšíte rádi, zní: Nenechte se zlákat cenou! Výprodeje pneumatik za nesrovnatelně nižší ceny sice mohou vypadat opravdu lákavě, reálně však na takovém nákupu příliš nevyděláte. Zlevněné pneumatiky totiž mohou mít za sebou příliš dlouhou dobu skladování, což může negativně ovlivňovat jejich jízdní vlastnosti, a tím pádem v krajním případě ohrozit plechy vašeho auta, nebo dokonce váš život.

To, že hlavně musíte vybírat pneumatiku podle přesných rozměrů a velikosti ráfku a blatníků vám zřejmě ani vysvětlovat nemusíme. Tyto údaje naleznete v technickém průkazu vašeho auta, stejně jako hodnoty indexu nosnosti, které budete k výběru vhodných pneu také potřebovat.

Co se týká vzorku pneumatik, ten by neměl dosahovat hodnoty hloubky pod 4 mm, aby vám mohla kola dobře sloužit na náročném povrchu. Výběr konkrétní pneumatiky vám nejvíce usnadní pravidelné testy, kde jsou pneu podrobena jízdě na nejrůznějších náročných površích. Vzhledem k tomu, že většinu času budete spíše než na ledu jezdit na rozbláceném a rozsoleném sněhu, věnujte největší pozornost testu jízdy na mokrém povrchu.

Testy pneumatik jsou obecně nejlepším způsobem, jak nové gumy pro vaše auto vybrat. Pneumatiky jsou zde testovány při extrémnějších podmínkách, než reálně na silnici nastávají, tudíž se na jejich výsledky můžete spolehnout.

Nákup zimních kol vám tedy rozhodně radíme nepodceňovat. A pamatujte: Ani ojeté auto by nemělo mít ojetá kola!

Autor: Inzerce

Obrázek k článkuHlavní navigace:

Uživatel: nepřihlášen -> Přihlásit
Registrovat

Zvolte prosím typ účtu pro registraci:
Interaction s.r.o.
Iveco Czech Republic, a.s.
Mitsubishi Motors Česká republika
Toplac s.r.o.
BMW Group Česká republika