AUTOJOB.cz - místo srdce motor

Specializovaný portál pro automobilový průmysl

TOP zaměstanavatelé:
Mercedes-Benz
Iveco Czech Republic, a.s.
Auto Fit, spol. s r.o.
Scania Czech Republic s.r.o.
Interaction s.r.o.
Siems & Klein


ŠKODA KAMIQ: První skici nového městského SUV

Poprvé ve voze značky ŠKODA: Světla pro denní svícení nad hlavními světlomety.

Dvě exkluzivní designérské skici poprvé ukazují design nového modelu ŠKODA KAMIQ. Městské SUV svým robustním vzhledem dále rozvíjí úspěšný designérský styl vozů SUV značky ŠKODA a rozšiřuje jej o nové prvky. Mezi ně patří dělené přední světlomety se světly pro denní svícení nad hlavními světlomety, což je řešení použité ve voze značky ŠKODA vůbec poprvé.

Široká a svislá maska chladiče dodává přední části městského SUV ŠKODA KAMIQ robustní a sebevědomý vzhled. Masku vyplňují zdvojená žebra – typický prvek designérského stylu SUV. Kapota motoru navazuje na příď charakteristickou linií, která se také opakuje na všech současných SUV značky. Výrazná linie Tornádo na bocích vůz opticky prodlužuje a dokonale ladí s dynamickou siluetou střechy. Offroadový charakter vozu zvýrazňuje robustní přední spoiler stříbrné barvy. Nejvýraznějším prvkem na přídi vozu jsou nově uspořádané a ve voze značky ŠKODA poprvé použité dělené světlomety LED, u kterých jsou proužky světel pro denní svícení umístěny nad hlavními světlomety. Kromě toho má KAMIQ, jako první vůz značky ŠKODA, dynamické ukazatele změny směru jízdy vpředu i vzadu. Hodnotný vzhled vozu umocňuje krystalická struktura světlometů ve spojení s diodami LED v roli zdrojů světla.

Vedoucí oddělení ŠKODA Design, Oliver Stefani, říká: „U našeho nového městského SUV KAMIQ jsme zcela nově uspořádali světlomety. Dělené světlomety se světly pro denní svícení nad hlavními světlomety, které se ve voze značky ŠKODA objeví poprvé, propůjčují modelu KAMIQ svébytný vzhled a představují další interpretaci úspěšného designérského stylu našich SUV.“

Vyvážené proporce a nadčasový design

Vysoká a masivně působící kapota motoru je důležitou součástí boční linie vozu. Robustní vzhled modelu ŠKODA KAMIQ umocňují velká kola, relativně velká světlá výška a difuzor. Vůz působí dynamickým a sportovním dojmem díky vyváženým proporcím, čistým plochám a modernímu a zároveň nadčasovému designu. Nápadná a jasně vykreslená záď ukazuje novou interpretaci pro značku ŠKODA typického tvaru koncových světel ve tvaru písmene C a krystalické tvary, podobné těm na předních světlometech. Jako první SUV značky ŠKODA v Evropě má nový crossover na zadním výklopném víku namísto známého loga značky nápis ŠKODA.

Světová premiéra nového modelu ŠKODA KAMIQ se bude konat od 5. do 17. března 2019 na autosalonu v Ženevě.

Autor: převzato AUTOJOB

Obrázek k článkuHlavní navigace:

Uživatel: nepřihlášen -> Přihlásit
Registrovat

Zvolte prosím typ účtu pro registraci:
auto MOTOL BENI a. s.
Interaction s.r.o.
Auto Fit, spol. s r.o.
Standox
Mitsubishi Motors Česká republika