AUTOJOB.cz - místo srdce motor

Specializovaný portál pro automobilový průmysl

TOP zaměstanavatelé:
Iveco Czech Republic, a.s.
Mercedes-Benz
Siems & Klein
Auto Fit, spol. s r.o.
ContiTrade Services s.r.o.
Scania Czech Republic s.r.o.

Kde se právě nacházite:  > Úvodní­ stránka  > Auto - magazín  > Chcete se stát závodníkem?

Chcete se stát závodníkem?

Opel si asi vychovává budoucí generaci testovacích a závodních jezdců, jak jinak si lze totiž vyložit podstatu Race Campu, tedy líhně talentů. A zahájení čtvrtého kola nenechal jen tak a rovnou představil limitovanou verzi Astra OPC Nürburgring Edition.

Jak jsem psal již dříve, Opel by si skutečně na Ringu mohl vybudovat svou základnu. Nejenom že zde totiž testuje své sériové sportovní modely, ale posléze s nimi rovnou zajíždí jeden rekord za druhým. Nyní ovšem nejznámějšímu okruhu světa vzdal pořádný hold, který se jmenuje Opel Astra OPC Nürburgring Edition. Ta se po technické stránce shoduje se svým sériovým provedením (to znamená 240 koní a stovka za 6,4 s), ovšem jinak se změnila celá řada věcí počínaje bílým lakem se šachovnicovým pruhem na straně řidiče. Bílá jsou i kola, zatímco černé lemy oken zdobí mapka se Zeleným peklem. Úpravami prošel i interiér, kde se objevuje řada karbonových prvků, nebo zakázkové celokožené čalounění. „Tato limitovaná verze je věnována jak okruhu, tak i našim zákazníkům, kteří z Astry OPC udělali nejlépe prodávaný OPC model druhé generace,“ říká Alain Visser, ředitel prodeje automobilky.

Odhalení limitované verze, která se do prodeje dostane na počátku příštího roku, se ale odehrálo na počátku čtvrtého kola OPC Race Campu, který byl zahájen tento měsíc na Severní smyčce. V podstatě jde o jakousi líheň talentů, kdy v prvním kole Opel vybere 500 motoristů z 18.500 uchazečů, načež následují další a další selekce, z nichž nakonec vzejde vyvolená dvacítka. Ta se právě ve čtvrtém výběrovém kole musí poprat o osm míst v závodním týmu, který se posléze bude účastnit legendárního čtyřiadvaceti­hodinového vytrvalostního závodu na Nürburgringu v roce 2008. Právě tato osmička má přitom další šanci dostat se nejenom do řady závodních týmů, ale i na pozice testovacích jezdců u samotného Opelu, což se prakticky rovná zaměstnání snů. A jak automobilka sama zjistila, zájemců je více než dost, díky čemuž by se OPC Race Camp mohl dostat i do jiných zemí než je Německo. Při pohledu na bílou Astru OPC Nürburgring Edition se za tohle snad i začnu modlit.

Autor: P2P

Obrázek k článkuHlavní navigace:

Uživatel: nepřihlášen -> Přihlásit
Registrovat

Zvolte prosím typ účtu pro registraci:
Toplac s.r.o.
Auto Fit, spol. s r.o.
Siems & Klein
Mercedes-Benz
Iveco Czech Republic, a.s.