Interaction s.r.o.

Kde se právě nacházite:  > Úvodní­ stránka  > Auto - magazín  > AUTOMOBILEUM 2019

AUTOMOBILEUM 2019

Úspěchy mladých automechaniků ze znojemské Přímky.

Počátkem května se v Brně uskutečnila soutěž v řidičských dovednostech. Organizátorem letošního krajského kola byla tentokrát Integrovaná střední škola automobilní Brno a KART ARENA Brno.

Cílovou skupinou tohoto klání jsou žáci třetích ročníků oborů mechanik opravář motorových vozidel, autoelektrikář, dopravní prostředky a autotronik. Účastníci musí být držiteli řidičského oprávnění skupiny B, případně ovládat řízení automobilu do 3,5 t. V době konání soutěže nesmí žák dovršit věk 21 let.

Celkem se zde utkalo 14 žáků ze sedmi škol z celého Jihomoravského kraje. Mezi nimi byli také Roman Brindza a Filip Rygr z SOU a SOŠ SČMSD, Znojmo (Přímětická). Tématem 1. kategorie byla autoškola. Zde plnili soutěžící úkoly z teorie a praxe. Ve druhé kategorii se utkali v rychlostním závodu motokár.

Mladí automechanici ze znojemské Přímky obsadili díky velké konkurenci ostatních škol v 1. kategorii 9. a 13. místo. V kategorii druhé pak vybojovali krásné 2. místo. Za tento úspěch jim blahopřejeme.

Autor: Mgr. Kateřina Kotoučová