AUTOJOB.cz - místo srdce motor

Specializovaný portál pro automobilový průmysl

TOP zaměstanavatelé:
Scania Czech Republic s.r.o.
Interaction s.r.o.
Mercedes-Benz
Iveco Czech Republic, a.s.
Siems & Klein
Auto Fit, spol. s r.o.

Kde se právě nacházite:  > Úvodní­ stránka  > Auto - magazín  > ŠKODA KAMIQ

ŠKODA KAMIQ

První pohled do interiéru nového městského SUV.

Krátce před světovou premiérou modelu ŠKODA KAMIQ na autosalonu v Ženevě ukázala ŠKODA první fotografii interiéru nového městského SUV. Interiér modelu KAMIQ sází na ergonomii a emoce, které se pojí s velkorysou nabídkou prostoru, typickou pro vozy značky ŠKODA. KAMIQ je druhým modelem české automobilky s novým konceptem interiéru.

ŠKODA KAMIQ přináší nový koncept interiéru poprvé představený ve studii VISION RS. Charakteristická linie kolem vyčnívajícího displeje kopíruje linie kapoty a slouží kromě toho také jako ergonomická opěrka ruky, ovládající dotykový displej. Boční výdechy ventilační soustavy sahají až ke dveřím, a vizuálně tak rozšiřují vnitřní prostor. Další digitální dominantou interiéru je na přání dodávaný digitální panel přístrojů s úhlopříčkou displeje 10,25 palce, který patří k největším v segmentu.

Nová struktura povrchů, teplé barvy a dekorační osvětlení

Měkčený povrch přístrojové desky s velkoplošným ozdobným obložením, podobně jako výplně dveří, má novou, specifickou úpravu, která napodobuje krystalickou strukturu. Jde o prvek interiéru, který bude od nynějška pro vozy značky ŠKODA typický. Příjemnou atmosféru v interiéru umocňuje i dekorační osvětlení, které bude k dispozici v červené, bílé nebo měděné barvě. Vizuálně ladí s odstíny a barevně kontrastním prošíváním čalounění sedadel. Čalounění muže být na přání z ušlechtilého mikrovlákna Suedia. Dalšími komfortními prvky nového modelu ŠKODA KAMIQ jsou na přání dodávané vyhřívaní skla čelního okna, zadních sedadel a volantu.

Velkorysý prostor díky dlouhému rozvoru

ŠKODA KAMIQ nabízí i díky využití modulární platformy MQB velkoryse prostorný interiér, typický pro vozy značky ŠKODA. Základním předpokladem této prostornosti je rozvor 2651 milimetrů, díky němuž činí prostor před koleny cestujících na zadních sedadlech ve standardizované poloze předních sedadel 73 milimetrů. Zavazadlový prostor má objem 400 litrů, po sklopení zadních opěradel objem vzroste na celkových 1395 litrů.

Světová premiéra nového modelu ŠKODA KAMIQ proběhne na autosalonu v Ženevě, který se koná od 5. do 17. března 2019.

Autor: převzato AUTOJOB

Obrázek k článkuHlavní navigace:

Uživatel: nepřihlášen -> Přihlásit
Registrovat

Zvolte prosím typ účtu pro registraci:
BOSCH
Toplac s.r.o.
Scania Czech Republic s.r.o.
BMW Group Česká republika
Iveco Czech Republic, a.s.