AUTOJOB.cz - místo srdce motor

Specializovaný portál pro automobilový průmysl

TOP zaměstanavatelé:
Auto Fit, spol. s r.o.
Interaction s.r.o.
Mercedes-Benz
ContiTrade Services s.r.o.
Iveco Czech Republic, a.s.
Scania Czech Republic s.r.o.


Mazda VISION COUPE získala ocenění nejlepší koncept roku

Přední automobiloví designéři ocenili designovou studii inspirovanou japonskou estetikou.

Na 11. ročníku odborné konference Car Design Night Geneva byla Mazda VISION COUPE oceněna jako nejlepší koncept roku. Trofej „Concept Car of the Year“ byla vozu udělena 6. března, v průběhu Ženevského autosalonu.

Porota složená z 18 odborníků, mezi nimiž nechybí několik automobilových šéfdesignérů, zvolila právě VISION COUPE. Pro designovou studii Mazdy je to v krátkém období již druhé ocenění tohoto typu. Stejný vůz byl v únoru v Paříži vyhlášen nejkrásnějším automobilovým konceptem roku. Ocenění „Most Beautiful Concept Car of the Year“ bylo oznámeno u příležitosti každoroční akce Festival Automobile International.

„Po ocenění z Paříže nás velmi potěšilo, že si VISION COUPE opět získalo uznání a bylo oceněno v další prestižní anketě. Je pro nás opravdovou ctí, že tento model, který má za cíl vyjádřit podstatu japonské estetiky, získal uznání předních světových designérů,“ řekl Ikuo Maeda, výkonný ředitel Mazda zodpovědný za design a vizuální identitu značky. „Estetické principy prezentované tímto konceptem se promítnou do nové generace vozů Mazda. První z nich se představí v roce 2019.“

Mazda VISION COUPE, která měla premiéru loni na autosalonu v Tokiu, představuje další fázi vývoje designového jazyka KODO – Soul of Motion. Vizuální znázornění živosti a dynamiky se v ní spojuje se snahou dostat se ke kořenům japonské estetiky. Plynulý pohyb znázorněný hladkými tvary je vyjádřením elegance a kvality.

Car Design Night Geneva se pořádá každoročně v době konání autosalonu v Ženevě. Organizátorem této akce je Car Design News, odborný online a tištěný magazín zaměřený na komunitu automobilových designérů.

Autor: převzato AUTOJOB

Obrázek k článkuHlavní navigace:

Uživatel: nepřihlášen -> Přihlásit
Registrovat

Zvolte prosím typ účtu pro registraci:
KIA MOTORS CZECH s.r.o.
Iveco Czech Republic, a.s.
Mercedes-Benz
Standox
auto MOTOL BENI a. s.