AUTOJOB.cz - místo srdce motor

Specializovaný portál pro automobilový průmysl

TOP zaměstanavatelé:
Mercedes-Benz
Interaction s.r.o.
Scania Czech Republic s.r.o.
Iveco Czech Republic, a.s.
Siems & Klein
ContiTrade Services s.r.o.


Nový protiprokluzový systém pro vozy BMW a MINI

Padesátkrát rychlejší reakce pro více trakce a jízdní stability na různých površích a při rekuperaci energie.

BMW i3 celému světu ukazuje, jakou radost může jízda s elektromobilem přinést. V případě nového BMW i3s ale více jízdních emocí nepřináší pouze zvýšený výkon elektromotoru, ale také inovativní protiprokluzový systém, specificky navržený pro intenzivní dodávku výkonu elektrické hnací soustavy BMW eDrive. Nový systém se nejdříve představil v novém BMW i3s (270 Nm při 0 1/min, 135 kW/184 k, kombinovaná spotřeba elektřiny v cyklu NEDC 14,3 kWh/100 km, kombinované emise CO2: 0 g/km), v němž významným způsobem zlepšuje akceleraci na nerovném povrchu, je aktivní ve fázích regenerativního brzdění a pomáhá při zrychlení z ostrých zatáček. Základní vlastností nového systému je 50krát rychlejší činnost, kterou umožňuje kalkulace prováděná přímo v elektromotoru a ne v samostatné jednotce, jak je tomu u konvenčních systémů. Významně se tak zkracuje vzdálenost pro jednotlivé signály. Toto řešení je další ukázkou toho, že BMW i je skutečným průkopníkem nových inovativních technologií.

„Z důvodu větší úrovně točivého momentu a okamžitých reakcí na pohyby akcelerátoru kladou elektromotory mnohem větší nároky na stabilizační systémy než konvenční pohonné jednotky,“ vysvětluje Peter Langen, vedoucí vývoje podvozků u BMW.

To je důvod, proč inženýři BMW vyvinuli nový druh systému navrženého přímo na míru elektrickým pohonům. Přínos kratších regulačních cyklů přitom není vyhrazen pouze elektřinou poháněným vozům, ale tento inovativní princip optimalizuje trakci, jízdní stabilitu a dynamiku také u vozidel se spalovacími motory. Proto bude použit rovněž v dalších modelech značek BMW a MINI s předním i zadním pohonem, stejně jako v modelech s pohonem všech kol. Ve všech nabídne větší jistotu a radost z jízdy při zrychlení na všech typech povrchů.

BMW i

BMW i je značka BMW Group zaměřená na vizionářské automobily, technologie, propojené služby pro individuální mobilitu a nové vnímání prémiovosti, jež spočívá v konceptu trvalé udržitelnosti. Značka BMW i je dostupná v 54 zemích prostřednictvím automobilů BMW i3 (elektrický vůz pro městské prostředí), plug-in hybridního sportovního vozu BMW i8 a plug-in hybridních automobilů BMW iPerformance.

BMW i je připraveno zajistit pro společnost novou skupinu zákazníků a současně slouží jako inkubátor inovací. Technologie, které se osvědčí ve vozech BMW i, jsou přenášeny do hlavní značky BMW.

Součástí BMW i jsou také služby související s osobní dopravou v podobě DriveNow (sdílení automobilů), ReachNow (sdílení automobilů 2.0), ChargeNow (snadný přístup k největší síti dobíjecích stanic), ParkNow (hledání, rezervace a platba za parkovací místa), BMW i Ventures (investice do mladých společností zabývajících se dopravou ve městech), BMW Energy (služby optimalizující využívání energií) a Competence Centre for Urban Mobility (kompetenční centrum pro dopravu ve městech).

Autor: převzato AUTOJOB

Obrázek k článkuHlavní navigace:

Uživatel: nepřihlášen -> Přihlásit
Registrovat

Zvolte prosím typ účtu pro registraci:
BMW Group Česká republika
Toplac s.r.o.
auto MOTOL BENI a. s.
Siems & Klein
Auto Fit, spol. s r.o.